تحلیل هفتگی اتریوم ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

در پی کاهش بیت کوین در روز اخیر، اتریوم و دیگر رمز‌ارز‌های بازار بی‌کار ننشسته و کاهشی شدند. به طبع نزول آلت‌‌کوین‌ها همواره شدید‌تر از بیت کوین بوده و خواهد بود. با وجود اینکه بیت کوین به سطح کلیدی خود رسیده اما اتریوم همچنان با سطح کلیدی مهم خود کمی فاصله دارد.

همانطور که در تصویر می‌بینید اتریوم سطح حمایت داینامیک خود (خط روند) را به سمت پایین شکست و در حال تکمیل پول بک است. در صورت تثبیت قیمت زیر خط روند، اتریوم می‌تواند تا سطوح حمایت پایین‌تر خود ریزش کند. دو سناریویی که احتمال بروز بیشتری دارند در بازار کشیده شده است.

مهم‌ترین سطوح حمایتی اتریوم شامل

  • ۱۷۶۰ دلار تا ۱۹۰۰ دلار
  • ۱۳۰۰ دلار تا ۱۴۵۰ دلار

 

تحلیل تایم فریم روزانه اتریوم
تحلیل تایم فریم روزانه اتریوم

تایم فریم هفتگی

در تایم فریم هفتگی همچنان می‌توان یک حمایت در نقطه فعلی اتریوم دید، همچنین میانگین متحرک ۱۰۰ دوره‌ای دقیقا در نقطه فعالی مانع از ریزش بیشتر اتریوم شده است. دو سناریو جدید در تایم فریم هفتگی دیده می‌‎شود. در صورتی که حمایت فعلی موفق شود به وظیفه خود عمل کند، اتریوم می‌تواند کف سازی خود را در همین سطح قیمتی انجام داده تا برای صعودی مجدد آماده شود.

در سناریو دوم، در صورتی که اتریوم موفق به نگهداری سطح فعلی و میانگین متحرک ۱۰۰ دوره‌ای نشود، به راحتی تا حمایت کلیدی بعدی خود که قیمت ۱۴۰۰ دلار است حرکت خواهد کرد.

اندیکاتور RSI در تایم فریم هفتگی در یک روند نزولی طولانی مدت درگیر شده است. اولین اقدام مهم برای صعود اتریوم حرکت مثیت RSI و شکستن خط روند نزولی خود است.

 

نمای هفتگی اتریوم
نمای هفتگی اتریوم

 

پیشنهاد

مدیریت سرمایه و معاملات پله‌ای همواره یکی از بهترین کار‌ها برای کاهش ریسک و ماندگاری در بازار است. در صورتی که قصد خرید اتریوم و سرمایه‌گذاری در این رمز‌ارز را دارید می‌توانید سرمایه‌ خود را به ۲ یا ۳ بخش تقسیم کرده و خرید پله‌ای انجام دهید. قیمت‌های فعلی برای خرید یک پله مناسب بوده و در صورت وقوع ریزش بیشتر می‌توانید میانگین خرید خود را کم کنید.

 

تمامی تحلیل‌ها صرفا دیدگاه شخصی بوده و مشاوره سرمایه‌گذاری نمی‌باشد.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا