سپرده‌های ماهانه ETH افزایش یافته است

پس از هارد فورک Shapella در ۱۲ آپریل ۲۰۲۳، تقریباً ۳۳۲,۳۶۸ اتر به ارزش حدود ۶۹۹ میلیون دلار خارج شد. علی‌رغم این برداشت‌ها، پروتکل‌های استیکینگ مانند Lido ،Rocketpool و سایرین در ۳۰ روز گذشته افزایش سپرده‌های اتر را تجربه کرده‌اند. از ۱۴ مارس، در مجموع ۲۸۱,۴۹۸ اتر به ارزش ۵۹۲ میلیون دلار به این پروتکل‌ها اضافه شده است.

 

TVL در Staked Ether بیش از ۳۰ درصد از ارزش قفل شده Defi را به خود اختصاص می‌دهد و Lido پیشتاز است

از ۱۵ آپریل ۲۰۲۳، ۵۳.۶۸ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده (TVL) در پروتکل‌های مختلف مالی غیرمتمرکز (defi) وجود دارد. حدود ۱۶.۹۶ میلیارد دلار یا ۳۱ درصد از defi TVL امروزی در staked ether است. Lido TVL تقریباً ۱۲.۷۴ میلیارد دلار است که ۲۳.۷۴٪ از ارزش قفل شده defi را تشکیل می‌دهد. افزایش قیمت اتریوم (ETH)، بالاتر از محدوده ۲,۱۰۰ دلار در واحد، همراه با سپرده‌گذاری در پروتکل‌های استیک مبتنی بر ETH به افزایش ارزش این پلتفرم‌ها کمک کرده است.

 

برای مثال، TVL لیدو طی ۳۰ روز گذشته ۱۸.۰۲ درصد رشد داشته است. پروتکل استکینگ کوین بیس در مدت مشابه ۱۶.۵۱ درصد افزایش یافته است. TVL Rocketpool به میزان ۲۲.۴۸٪ افزایش یافته است در حالی که Stakewise به میزان ۱۵.۸۳٪ افزایش یافته است. داده‌های آرشیو از ۱۴ مارس ۲۰۲۳، نشان می‌دهد که ۷,۷۴۹,۳۷۲ ETH در پلتفرم‌های ذخیره قفل شده است. تا ۱۵ آپریل، این عدد به ۸,۰۳۰,۸۷۰ ETH رسیده است که تنها در یک ماه ۲۸۱,۴۹۸ اتر اضافه شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا