ETH نمی‌تواند به عنوان پول با BTC مقایسه شود

Paulo Ardoino، مدیر ارشد فناوری (CTO) در Bitfinex و Tether، اخیراً در مورد سودمندی اتر به عنوان پول پس از ادغام اظهار نظر کرده است. Paulo Ardoino می‌گوید که اتریوم حتی پس از ادغام، با روایت محکم بیت کوین در مورد پول همخوانی ندارد. CTO معتقد است که به دلیل انتخاب‌های طراحی که اهداف دیگر را در اولویت قرار داده اند، این ارز دیجیتال نمی‌تواند با بیت کوین به عنوان نوعی پول رقابت کند.

 

BTC پول است، نه ETH!

همانطور که CTO روز سه‌شنبه به Crowfund Insider گفت، اتریوم بین ادعای پول بودن و ادعای پلتفرم بودن گیر کرده است.

 

همانطور که در وایت پیپر فرموله شده است، اتریوم به عنوان یک پروتکل جایگزین برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز طراحی شده است که بیت کوین برای پشتیبانی از آن مناسب نبود. از قراردادهای هوشمند گرفته تا استیبل‌کوین‌ها، تا توکن‌های غیرمثلی (NFT)، همه تراکنش‌های اکوسیستمی توسط اتر، دومین ارز دیجیتال بزرگ در حال حاضر، تامین می‌شوند.

 

 

اخیراً، برخی به دلیل اینکه ساختار توکنومیک آن پس از ادغام چگونه است، اتر را ultrasound money می‌نامند. مکانیسم سوزاندن تراکنش همراه با کاهش قابل توجه ETH در هر بلاک، آن را به طور موثری به یک ارز خالص تورم‌زا تبدیل می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا