افراد تاثیرگذارافراد تاثیرگذار 2021افراد تاثیرگذار 2022

استبان اوردانو (Esteban Ordano)، هم بنیانگذار دیسنترالند (Decentraland)

زندگینامه استبان اوردانو

استبان اوردانو مهندس نرم‌افزاری می باشد که دیسنترالند را با همکاری Ari Meilich بنیانگذاری نمود. Esteban Ordano به عنوان مدیر ارشد فناوری منسوب شد اما با توجه به تبدیل شدن پلتفرم به سیستم مستقل و غیر متمرکز (DAO)، او اخیرا پا پس کشیده و ترجیح داده است تا بیشتر در بخش مشاوره ی پلتفرم فعالیت کند. Meilich نیز با وجود اینکه دیگر در این پلتفرم کار نمی کند، سِمت مشاوره را در این سیستم دارد. Meilich و استبان اوردانو هر دو توسعه دهندگان نرم‌افزار آرژانتینی هستند که پیشینه های متفاوتی در زمینه ی رمزنگاری دارند.

استبان اوردانو در مدرسه غیر انتفاعی مهندسیِ Tecnologico de Buenos Aires تحصیل کرد و پیش از شروع BitPay، مدتی در گوگل به عنوان کارآموز مهندسی مشغول به کار شد. استبان اوردانو همچنین به ساخت تعدادی محصول مرتبط با بیت‌کوین کمک کرد. Meilich در دانشگاه نیویورک در رشته علوم اعصاب و اقتصاد تحصیل کرد و از بیت‌کوین استفاده کرد تا کار خود را در دانشگاه، برون سپاری کند که البته با توجه به قوانین سختگیرانه کشور به مشکل برخورد.

این استفاده از بیت‌کوین باعث شد تا استبان اوردانو در معرض آزادیِ تکنولوژی بلاکچین قرار بگیرد که الهام بخش او برای ملحق شدن به Voltaire بود؛ خانه ی هک در Buenos Aires. ملیش و اوردانو پیش از کار برای شروع دیسنترالند، همدیگر را در Voltaire دیدند.

 

استبان اوردانو در 2021

 

استبان اوردانو در ۲۰۲۱

۲۰۲۱ سالی بود که متاورس و NFT ها وارد جریان اصلی قرار گرفتند و با وجود اینکه شاید بسیاری این مسیر را به تغییر نام تجاری فیس بوک نسبت می دهند، اما دیسنترالند نقش کوچکی در این زمینه داشته است. پروژه که حوالی سال ۲۰۱۸ ایجاد شد، ارزش توکن MANA خود را از کمتر از یک دلار به بالای ۵ دلار افزایش داد. در ماه ژوئن، پروژه رکوردی در فروش NFT ای زد که نشان دهنده ی یک زمین مجازی به قیمت کمتر از یک میلیون دلار بود. جمهوری Realm، یک شرکت سرمایه‌گذاری دیجیتال املاک و مستقلات، قصد دارد تا با دیسنترالند، منطقه ای برای خرید مجازی ایجاد کند.

توکن MANA در دیسنترالند نیز یکی از پروژه های خوش شانسی بود که توانست جایگاهی در ابتکار Grayscale’s crypto Trust کسب کند. Grayscale مانا را در ماه مارس منتشر کرد. زمانی که یکی از شرکت های تابعه (Token.com، Metaverse Group) یک قطعه ی مجازی را به قیمت ۲.۴۳ میلیون دلار خریداری کرد، این پروژه در نوامبر رکورد خود را شکست. گروه متاورس قصد دارد تا رویدادهای مد دیجیتال را در طرح خود میزبانی کند.

در اواخر اکتبر، این پروژه ، “جشنواره ی متاورس” خود را با سر فصل هایی مانند Deadmai5 ،Flume و Paris Hilton اعلام کرد. پروژه ی نامبرده، ۵۰ هزار شرکت کننده داشته است و به اندازه کافی موفق بود که قصد دارد پروژه دیگری را در سال ۲۰۲۲ برگزار کند. در این بین، Meilich موقعیت خود را در دیسنترالند ترک و استودیو Big Time را در ماه می اعلام کرد. انتشارات فاش کردند که استودیو، ۲۱ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است و Meilich امیدوار است که اولین بازی ویدیوئی AAA را که به طور کامل توسط NFT ساخته می شود، بسازد.

 

استبان اوردانو در 2022

 

استبان اوردانو در ۲۰۲۲

تا اینجای ۲۰۲۲، Decentraland چند لحظه ی کلیدی را جشن گرفته است. مهمتر از همه، هفته اول ژانویه، سامسونگ اعلام کرد که یک نسخه مجازی از یک فروشگاه فیزیکی در نیویورک را در دیسنترالند خواهد ساخت. شرکت الکترونیک خاطر نشان می کند که این فروشگاه از بزرگترین تصاحب برند در دیسنترالند بود.

Decentraland همچنین با تنیس استرالیا برای میزبانی رویدادی مجازی در استرالیا همکاری کرد. این ابتکار شامل تفریح های مجازی از چندین منطقه ی تنیس در پارک Melbourne خواهد بود. سخنگوی استرالیا ادعا می کند که کشور قصد دارد تا در آینده با دیسنترالند ادامه همکاری دهد. انتظار می رود که در سال ۲۰۲۲، استبان اوردانو به دنبال معاملات برند های بزرگ باشد و Decentraland با کمک فعال او، شاهد ادامه پذیرش خود در استرالیا باشد.

امتیاز دهید

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا