هشدار ESMA در مورد پیشنهادات سرمایه‌گذاری

سازمان بازار و اوراق بهادار اروپا (ESMA) هشداری را در مورد سرمایه‌گذاری در دارایی‌هایی مانند ارزهای دیجیتال صادر کرده است. رگولاتور خاطرنشان کرد، تا زمانی که قانون بازارهای دارایی‌های دیجیتال اتحادیه اروپا (MiCA) در سراسر اتحادیه اجرا نشود، در اکثر کشورها تنظیم‌نشده باقی خواهند ماند.

 

ESMA خطرات مربوط به محصولات و خدمات غیرقانونی را برای کریپتو و سایر دارایی‌ها برجسته می‌کند

سازمان نظارت بر اوراق بهادار اتحادیه اروپا، ESMA، بیانیه‌ای صادر کرده و به سرمایه‌گذاران در مورد خطرات ناشی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری که محصولات و خدمات کنترل‌شده و غیرقانونی را برای ارزهای دیجیتال و طلا، در میان سایر دارایی‌ها و همچنین برخی از اوراق بهادار غیرقابل انتقال، ارائه می‌کنند، هشدار داده است.

 

اینها معمولاً خارج از محدوده مقررات خدمات مالی موجود اتحادیه اروپا هستند، اما به عنوان جایگزینی برای ابزارهای مالی ارائه می‌شوند. ESMA خاطرنشان کرد که سرمایه‌گذاران خرد اغلب به شهرت یک ارائه‌دهنده تکیه می‌کنند و به شرکت‌ها توصیه می‌کند که در چنین مواردی چگونه عمل کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا