اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

ESMA و به دست آوردن اطلاعات تراکنش‌های رمزنگاری

سازمان بازار و اوراق بهادار اروپا (ESMA) در حال آماده شدن برای اعمال نظارت سختگیرانه‌تر در مورد تراکنش‌های مرتبط با رمزنگاری است. این آژانس اکنون به دنبال استخدام تامین‌کنندگان داده‌های معاملاتی است، زیرا نظارت بر شرکت‌کنندگان اصلی در بازار تحت مسئولیت‌های آن است.

 

ESMA تدارکات عمومی را برای ارائه‌دهندگان داده‌های معاملات رمزنگاری راه‌اندازی می‌کند

یک مناقصه عمومی نشان می‌دهد که ناظر اوراق بهادار اتحادیه اروپا، ESMA، در حال آماده‌شدن برای افزایش نظارت بر تراکنش‌های مربوط به ارزهای‌دیجیتال است. به گزارش رویترز، روز سه‌شنبه، این مقام یک روش تدارکاتی را برای تامین‌کنندگان داده‌های معاملاتی در تراکنش‌های رمزنگاری از جمله معاملات نقدی و مشتقات راه‌اندازی کرد.

 

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که نهادهای اتحادیه اروپا با پیش‌نویس پیشنهادی برای تنظیم جامع فضای دارایی‌های دیجیتال معروف به بسته بازار دارایی‌های رمزنگاری شده (MiCA) موافقت کردند. در حالی که طبق این قانون، شرکت‌های کوچک‌تر توسط تنظیم‌کننده‌های ملی مجوز خواهند گرفت، ESMA مسئول نظارت بر بازیگران بزرگ‌تر خواهد بود، همانطور که برخی از مقامات آن را توصیف کرده‌اند.

 

رگولاتور در اطلاعیه ای توضیح داد:

این پوشش باید تمام صرافی‌های اصلی و دارایی‌های رمزنگاری را در بر گیرد تا نمایشی منصفانه از چشم‌انداز بازار ارزهای دیجیتال ارائه دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا