آموزش آلت کوین‌ها

ارز EOS – ارز بلاکچین محبوب EOS

معرفی ارز ایاس

EOS رمزارزی می باشد که در بلاکچین خود راه‌اندازی می شود. بلاکچین آن منبع باز می باشد و کانترکت های هوشمند و اپلیکیشن های غیرمتمرکز (dapp) بیشتری را ایجاد می کند. نکته ی قابل توجه، رایگان بودن هزینه های تراکنش ها برای ارسال و دریافت EOS می باشد. ارز ایاس (EOS) از بلاکچین منبع باز خود که با نام EOSIO شناخته می شود، استفاده می کند. بلاکچین EOSIO توسط شرکت block.one ایجاد شده است. 

شبکه بیت‌کوین و اتریوم می توانند گران باشند و زمان انجام تراکنش ها نیز بالا می باشد. این در حالی است که EOS قصد دارد تا با ارائه ی تراکنش های سریع تر و بدون کارمزد، این مشکلات را برای خود رفع کند.
نماد ارز EOS
سال تولید ۲۰۱۸
منبع کل توکن ایاس ۹۵۵.۶ میلیون توکن
حداقل سرمایه گذاری ندارد
ویژگی های خاص بدون کارمزد؛ راه‌اندازی ارز در بلاکچین خود

 

چه کسانی پشت EOS هستند؟

دنیل لاریمر (Daniel Larimer) یکی از پیشگامان در ارز دیجیتال می باشد که تا کنون سه پروژه ی موفق در بلاکچین داشته است. ارز EOS پروژه ی سوم دنیل می باشد که block.one این ارز را توسعه داد. موفقیت پلتفرم ایاس به خاطر تیم block.one بوده است؛ چراکه این تیم، در ساخت اپلیکیشن های بلاکچین با تجربه می باشد.

 

چه کسانی پشت EOS هستند؟

 

زمان تولید بلاک EOS

تولید کنندگان بلاک، با هر بلاکی که به بلاکچین اضافه می کنند، توکن EOS را به عنوان پاداش دریافت می کنند. ایاس برای ایمن سازیِ بلاکچین به افراد و رأی گیری های آنها نیاز دارد که این پروسه هم به سرعت اتفاق می افتد. بلاکچین EOSIO قابلیت تولید یک بلاک را تنها در نیم ثانیه، دارد. در نقطه ی مقابل، اتریوم و بیت‌کوین می توانند در بازه ی ۱۵ ثانیه تا ۱۰ دقیقه، یک بلاک را تولید کنند. گفته می شود افرادی که ایاس های خود را استیک کرده اند، فعالیت نمی کنند و به همین دلیل، میزان زیادی از شبکه بدون کارایی باقی می ماند.

 

مزایا ارز EOS

پیش از اینکه EOSIO وارد صحنه شود، توسعه دهندگان dapp از پلتفرم اتریوم استفاده می کردند. ایاس به سه مشکل پیشین خود رسیدگی کرد و در نهایت عنوان “قاتل اتریوم” را به خود اختصاص داد؛ این مشکلات شامل سرعت، مقیاس پذیری و انعطاف پذیری بود. EOS این امکان را برای توسعه دهندگان ایجاد می کند تا به راحتی dapp های خود را در پلتفرم های غیرمتمرکز و امن بسازند. تا کنون، بیش از ۴۰۰ اپلیکیشن در بلاکچین EOSIO ساخته شده است. به علاوه، توسعه دهندگان می توانند با توجه به استیک خود در EOS، از منابع نیز استفاده کنند.

 

مزایا ارز EOS

 

معایب ارز ایاس

در کنار خود اتریوم، سیستم ایاس و EOSIO هر دو رقبایی دارند که آنتولوژی (ONT)، کاردانو (Cardano) و لیسک (Lisk) نیز شامل آنها می باشند و هر روز هم رقبای بیشتر و بیشتری ایجاد می شوند. از آنجایی که فضای وسیعی برای بیش از یک پلتفرم بلاکچین منبع باز وجود دارد، هیچ ضمانتی نیست که ایاس بتواند پیروزمندانه در این زمینه ظاهر شود. سهام های واگذار شده به این شکل است که قدرت رأی گیری، به دست دارندگان ارز EOS افتاده است و مشارکت کم و توزیع نامناسب توکن ها باعث می شود تا سیستم متمرکز تر پیش رود. این فرایند موجب می شود تا یکپارچگیِ ایاس را تضعیف کنند.

 

بلاکچین ارز ایاس (EOSIO)

EOSIO، بلاکچین ارز ایاس می باشد. پلتفرم EOSIO به عنوان اولین شبکه ی بلاکچینِ منبع باز در سال ۲۰۱۸ توسط یک شرکت خصوصی به نام block.one منتشر شد. مدیر این شرکت اعلام داشت که این شرکت، از بلاکچین EOSIO پشتیبانی خواهد کرد. EOSIO عملکرد برنامه های جدیدی به نام اپلیکیشن های غیرمتمرکز (dapp) را تسهیل می کند. تکنولوژی این بلاکچین در صدد است تا مسائل بلاکچین را حل و dapp ها را راه‌اندازی کند.

برای تکمیل اطلاعات خود در رابطه با بلاکچین ایاس، به مقاله بلاکچین EOSIO مراجعه نمایید.

 

بلاکچین ارز ایاس (EOSIO)

 

نحوه خرید EOS در بلاکچین EOSIO

ارز ایاس (EOS) برای توسعه دهندگان بلاکچین EOSIO ارز ضروری‌ای می باشد؛ چراکه خرید و استیک کردن ایاس برای داشتن اپلیکیشن های غیرمتمرکز (dapp) مورد نیاز می باشد. حتی شاید افرادی باشند که نیازی به dapp نداشته باشند اما به خرید ارز EOS احتیاج دارند. به علاوه، همانطور که پیشتر صحبت شد، کاربران می توانند با خرید ارز ایاس به بخش تصمیم گیری های شبکه نیز ورود کنند.

گزارشی عنوان کرده است که میانگین مبادلات EOS (ارز بلاکچین EOSIO) در زمان نگارش این مقاله به ۵۷ میلیون رسیده است. این در حالی می باشد که بیت‌کوین به ۸۲۵ هزار و اتریوم به ۷۱۷ هزار تراکنش رسیده اند. با این حال، منتقدان، بلاکچین EOSIO را متهم می کنند که با وجود تعداد تراکنش های بالا، کماکان اکثر کاربران آن غیر فعال می باشند. به علاوه، در سال های اخیر شاهد حملات بسیاری نیز در این شبکه بوده ایم که منجر به از دست رفتن میلیون ها دلار شده است.

برای خرید ارز ایاس (EOS) محدودیتی وجود ندارد. با این حال، بسیاری از افراد، خرید در صرافی های قانونی و مورد اعتماد همانند کراکن (Kraken) را ترجیح می دهند. صرافی کراکن از رابط کاربری آسان برخوردار است و کمترین کارمزد را برای تراکنش ها در نظر می گیرد. به علاوه، Keraken یکی از امن ترین و قابل اعتمادترین صرافیِ رمزارز ها می باشد.

 

نحوه ی خرید ارز ایاس در صرافی کراکن

مراحل زیر را دنبال کنید تا بدون مشکل این فرایند را به پایان برسانید:

  1. ابتدا وارد سایت kraken شوید و حساب خود را با وارد کردن ایمیل، نام کاربری و یک رمز قوی و امن ایجاد نمایید.
  2. در ادامه می بایست نام، تاریخ تولد، کشور و شماره تماس خود را وارد نمایید. ارز ایاس را می توان با سایر رمزارز ها نیز خریداری کرد. اما در صورت خرید با پول رایج، فرایند تأیید طولانی تر خواهد بود.
  3. این مرحله برای سرمایه‌گذاری پول نقد و یا رمزارز ها می باشد که چگونگیِ انجام آن به موقعیت مکانی شما و اینکه کدام روش را ترجیح می دهید بستگی دارد.
  4. به محض اینکه پول و یا رمزارز شما در حساب نشست، امکان خرید ایاس ایجاد می شود. از جمله خدماتی که صرافی کراکن در اختیار شما می گذارد، پشتیبانی ۲۴ ساعته در سطح جهان می باشد.

 

نحوه ی خرید ارز ایاس در صرافی کراکن

 

زمان انجام تراکنش های EOS

انجام تراکنش های ارز ایاس تقریبا فوری است. این فوری بودن انجام مبادلات را می توان مزیت محسوب کرد، چراکه تراکنش های سایر ارزها ممکن است دقیقه ها و ساعت ها طول کشد. همانطور که پیشتر گفته شد، ارز EOS از سیستم PoS پیروی می کند؛ این سیستم هیچ گونه تأییدیه ای را از کاربران خود نمی خواهد. در نتیجه، به محض اینکه تراکنشی به شبکه برسد، با یک چشم بهم زدن بر روی بلاکچین قرار می گیرد.

 

نحوه استخراج EOS

استخراج یا همان ماینینگ ارز ایاس بر خلاف اتریوم و بیت‌کوین از سیستم proof-of-work که برای ماینر ها کارمزد به دنبال دارد، استفاده نمی کند؛ بلکه از سیستم proof-of-stake بهره می گیرد که به تولیدکنندگان بلاک ها متکی می باشد. این تولید کنندگان از سوی شبکه انتخاب شده اند تا مدیریت عملیات های بلاکچین را از طرف خودشان انجام دهند. این فرایند باعث می شود تا بلاکچین نسبت به سایر رقبا خیلی متمرکز تر پیش رود، اما مزیتی را نیز به‌وجود می آورد که حجم تراکنش ها به نسبت بالاتر است. به علاوه، ماینینگ EOS با توجه به اینکه از انرژی پایین‌تر و کامپیوتر های کمتری استفاده می کند، دوستدار محیط زیست می باشد.

 

سؤالات متداول

ارز EOS مخفف چه کلماتی می باشد؟

مخفف کلمات  Electro-Optical System  می باشد

هدف از ایجاد ارز ایاس چیست؟

 سیستم EOS برای پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز (dapp) طراحی شده است. 

آیا ارز EOS آینده ای دارد؟

با توجه به پیش‌بینی صورت گرفته، ارزش این ارز تا ۲۰۲۳ به سه دلار می رسد، تا ۲۰۲۵ به چهار دلار و تا ۲۰۳۰ به ۹.۷ دلار خواهد رسید.

ارز ایاس را در کجا نگهداری کنیم؟

زمانی که خرید ارز ایاس انجام می شود، باید به دنبال نگهداری آن بود. امن ترین راه نگهداری ارزها در کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری موجود در بازار می باشد که کیف پول های سخت افزاری به مراتب امن تر هستند. 

آیا ارز EOS جای اتریوم را گرفته است؟

 “ایاس” مشکلاتی که در اتریوم وجود دارد را حل کرده است (به عنوان مثال کارمزد تراکنش ها را کاهش داده است) اما با توجه به متمرکز بودن ایاس (به این معنا که توسط افراد کنترل می شود)، هنوز بهتر بودن آن مورد بحث می باشد.
امتیاز دهید

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا