پایان سلطه دلار با تغییر قدرت جهانی

رئیس دومین بانک بزرگ روسیه پایان سلطه دلار آمریکا را پیش‌بینی کرده است. او معتقد است که یوان چین جایگزین دلار آمریکا به عنوان ارز غالب خواهد شد. وی خاطرنشان کرد فکر می‌کنم زمانی فرا رسیده است که چین به تدریج محدودیت‌های ارزی را حذف خواهد کرد و افزود چین درک می‌کند که اگر یوان خود را به عنوان یک ارز غیرقابل تبدیل نگه دارد، به قدرت شماره یک اقتصاد جهانی تبدیل نخواهد شد.

 

رئیس بانک وی تی بی پایان هژمونی دلار آمریکا را پیش‌بینی کرد

آندری کوستین، رئیس VTB تحت کنترل دولت، دومین بانک بزرگ روسیه، در مصاحبه با رویترز که روز جمعه منتشر شد، درباره پایان احتمالی تسلط دلار آمریکا صحبت کرد. وی با بیان اینکه دوران سلطه دلار آمریکا رو به پایان است، ابراز عقیده کرد و آن را به اهمیت روزافزون یوان چین و به رسمیت شناختن جهانی پیامدهای ناشی از تحریم‌های ناموفق غرب با هدف تضعیف روسیه در جریان بحران اوکراین نسبت داد.

 

به گفته وی، ایالات متحده و اتحادیه اروپا به دلیل اقدامات خود برای مسدود کردن صدها میلیارد دلار از دارایی‌های روسیه ضرر خواهند کرد. این امر باعث شد تا کشورهای زیادی از جمله کشورهای بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی)، ۱۰ کشور عضو Asean و ۹ کشور آسیایی دیگر، تلاش‌های خود را برای کنار گذاشتن از دلار آمریکا و تسویه مبادلات با ارزهای ملی افزایش دهند. بلوک اقتصادی بریکس همچنین پیشنهادی برای ارز مشترک دارد که انتظار می‌رود در اجلاس سران رهبران آینده مورد بحث قرار گیرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا