اخبار قانون‌ گذاریاخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهاناخبار صرافی‌ ها

تحقیقات اضطراری در مورد سقوط LUNA و UST

رگولاتورهای ارشد مالی کره جنوبی تحقیقات اضطراری را در مورد سقوط ارز دیجیتال LUNA و استیبل کوین UST آغاز کرده اند. مقامات از صرافی های داخلی ارزهای دیجیتال خواسته اند تا اطلاعات مربوط به تراکنش ها و سرمایه گذاران این دو سکه را ارائه دهند.

 

تحقیقات اضطراری کره جنوبی در LUNA، UST

به گزارش روز سه شنبه یونهاپ نیوز به نقل از منابع ناشناس، کره جنوبی تحقیقات اضطراری را از اپراتورهای صرافی داخلی در پی سقوط ارزهای رمزپایه terrausd stablecoin (UST) و terra (LUNA) آغاز کرده است.

 

هفته گذشته، UST پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داد و قیمت آن و قیمت ترا (LUNA) را به سقوط آزاد رساند. در زمان نوشتن، UST با کمتر از ۰.۰۹ دلار معامله می شود در حالی که LUNA تقریباً بی ارزش است.

 

منابع به این خبرگزاری گفتند که تنظیم کننده های مالی برتر کره جنوبی، کمیسیون خدمات مالی (FSC) و سرویس نظارت مالی (FSS)، از اپراتورهای محلی تبادل ارزهای دیجیتال خواسته اند تا اطلاعات مربوط به UST و LUNA را به اشتراک بگذارند.

یکی از مقامات یک اپراتور صرافی کریپتو محلی گفته است:

هفته گذشته، مقامات مالی اطلاعاتی در مورد میزان تراکنش ها و سرمایه گذاران درخواست کردند و اقدامات مربوطه صرافی ها را اندازه گرفتند.

 

این مقام صرافی گفت:

فکر می‌کنم آن‌ها این کار را انجام دادند تا تدابیری را برای به حداقل رساندن آسیب به سرمایه‌گذاران در آینده انجام دهند.

 

این نشریه خاطرنشان کرد:

اطلاعات درخواست شده توسط مقامات شامل حجم معاملات، قیمت های بسته شدن و تعداد سرمایه گذاران مربوطه است، و افزود که رگولاتورها همچنین از اپراتورهای صرافی خواسته اند تا اقدامات متقابل خود را در قبال سقوط اخیر بازار کریپتو و تجزیه و تحلیل علت سقوط ارائه دهند.

 

UST و LUNA توسط Kwon Do-hyung (معروف به Do Kwon)، یک تبعه کره جنوبی ساخته شدند. شرکت او، Terraform Labs، در سنگاپور ثبت شده است. از زمان فروپاشی این دو ارز دیجیتال، Kwon چند طرح برای احیای این سکه ها ارائه کرده است، اما هیچ کدام تا کنون جواب نداده است.

 

بنا بر گزارش ها، همسر کوون پس از ورود یک مرد ناشناس به ساختمان آپارتمان آنها در کره جنوبی، به دنبال حفاظت پلیس است. بر اساس گزارش های رسانه ها، این مرد متعاقباً به عنوان یک سرمایه گذار شناخته شد که تقریباً ۲ میلیون دلار در سقوط LUNA از دست داده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا