اخبار NFTاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

ایلان ماسک اولین نفر در موزه متاتاریخ NFT اوکراین

ایلان ماسک اولین نفری است که وارد تالار مشاهیر موزه متاتاریخ NFT اوکراین شده است، اما آخرین نفر نخواهد بود. برخی دیگر از مشمولان معروف عبارتند از: میلا کونیس، التون جان، جرد لتو، جیم کری، و بندیکت کامبربچ.

 

تالار مشاهیر متا تاریخ

از زمان شروع جنگ در اوکراین، بسیاری از بازرگانان، هنرمندان و سیاستمداران حمایت خود را از این کشور نشان داده‌اند، اما برخی از آنها به‌ویژه برجسته بودند. MetaHistory، موزه NFT اوکراین، اکنون می‌خواهد این افراد را در بلاک چین گرامی بدارد. تیم MetaHistory اولین قسمت از مجموعه آثار هنری خود را در ۳۰ مارس منتشر کرد و ۸۰۰ هزار دلار از فروش جمع آوری کرد که ۱۰۰٪ آن به عنوان کمک مالی به وزارت تحول دیجیتال اوکراین، حامی رسمی پروژه، پرداخت می شود.

این هفته، آن‌ها The Hall of Fame را راه‌اندازی می‌کنند، مجموعه‌ای ویژه از پرتره‌های NFT از افرادی که در زمان نیاز به اوکراین کمک کرده‌اند. این افراد کالا و خدمات ارائه کردند، از اوکراین پشت درهای بسته حمایت کردند و از قدرت هنر خود برای جلب توجه به هدف و جمع آوری کمک های مالی استفاده کردند.

 

این آثار هنری برای فروش نیستند، بلکه نشان دهنده قدردانی هستند، شبیه به نحوه ارائه نقاشی به خانواده های سلطنتی و دانشمندان مشهور در گذشته. تفاوت این است که آثار هنری مبتنی بر NFT برای همیشه روی بلاک چین باقی خواهند ماند. حامیان اوکراین به معنای واقعی کلمه تاریخ را از طریق اعمال خود می نویسند.

 

آن افراد چه کسانی هستند؟

تیم MetaHistory آنها را بر اساس میزان صدایی که در حمایت از اوکراین داشتند و اقدامات واقعی که انجام داده‌اند، انتخاب کرد. همه شما نام آنها را می دانید، برای مشاهده به تالار مشاهیر نگاهی بیندازید https://metahistory.gallery/hall.

 

یک جرقه‌ی کوچک

این تبادل زمانی ایجاد شد که وزیر دیجیتال اوکراین، آقای فدوروف، یکی از توییت‌هایی را منتشر کرد که بعداً او را به شهرت رساند. توییت هایی که جرقه عمل می دهند، قاطعیت و شجاعت را نشان می دهند. این توییت خاص که یک اتصال اینترنتی قوی از طریق Starlink ایجاد کرد.

 

ماسک اولین کسی است که وارد تالار می شود، اما آخرین نفر نیست. برخی دیگر از پذیرفته شدگان عبارتند از: میلا کونیس، التون جان، جرد لتو، جیم کری و بندیکتکامبربچ که پرتره های آنها آماده ارائه در تالار مشاهیر است.

 

جامعه برای ابراز قدردانی به تیم MetaHistory پیوست

MetaHistory، در شرایطی که اکثر آنها نمی‌توانند به چیزی بیش از بقای فوری و نگرانی برای عزیزان فکر کنند، در کنار هم قرار گرفته است. وقتی صدای بمب ها را در بیرون می شنوید چگونه روی کیفیت تمرکز می کنید؟ MetaHistory همزمان با حفظ میراث و آینده اوکراین، یک مورد استفاده برای ابزار بلاک چین راه اندازی کرد.

تالار قرار است همراه با قسمت دوم مجموعه موزه، به اصطلاح قطره دوم، منتشر شود. هنرمندان مشهوری مانند Waone Manzhos، Sestry Feldman، Danya Shulipa، Irene Neyman و غیره شاهکارهای واقعی را برای یادآوری وقایع جنگ بین ۲ تا ۱۴ مارس خلق کرده اند. این قسمت از مجموعه، بر خلاف هال، برای خرید در دسترس است.

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا