اخبار جهاناخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتال

خرید ۴۴ میلیاردی ایلان ماسک!

روز دوشنبه، توییتر اعلام کرد که ایلان ماسک رسما پلتفرم رسانه های اجتماعی را به قیمت ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم در معامله ای به ارزش ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرده است. پس از تکمیل تراکنش، توییتر به یک شرکت خصوصی تبدیل خواهد شد.

 

ماسک پلتفرم رسانه‌های اجتماعی توییتر را به دست می‌آورد

ایلان ماسک شرکت تسلا رسماً توییتر را در ۲۵ آپریل ۲۰۲۲ در معامله‌ای به ارزش ۴۴ میلیارد دلار تصاحب کرد. این معامله ۲۱ روز پس از آن صورت گرفت که ماسک در ۴ آپریل ۹.۲ درصد از سهام شرکت توییتر را تصاحب کرد. قیمت ۵۴.۲۰ دلاری هر سهم به سهامداران ۳۸ درصد حق بیمه نسبت به قیمت پایانی سهام توییتر در اول آپریل خواهد داد. این آخرین روز معاملاتی بود که توییتر قبل از پیشنهاد ماسک برای خرید این شرکت رسانه اجتماعی داشت.

برت تیلور، رئیس هیئت مدیره مستقل توییتر در طی اعلامیه خرید توضیح داد:

هیئت مدیره توییتر یک فرآیند متفکرانه و جامع را برای ارزیابی پیشنهاد ماسک با تمرکز بر ارزش، اطمینان و تأمین مالی انجام داد. تراکنش پیشنهادی حق بیمه قابل توجهی را به همراه خواهد داشت و ما معتقدیم که این بهترین مسیر برای سهامداران توییتر است.

 

ایلان ماسک نیز در روز دوشنبه طی اعلامیه خرید بیانیه‌ای بیان کرد و تاکید کرد که آزادی بیان در جامعه مورد نیاز است. ماسک توضیح داد:

آزادی بیان بستر یک دموکراسی کارآمد است و توییتر میدان شهر دیجیتالی است که در آن موضوعات حیاتی برای آینده بشریت مورد بحث قرار می‌گیرد.

 

مدیر اجرایی تسلا و اکنون مالک توییتر در ادامه گفت:

همچنین می‌خواهم توییتر را با بهبود محصول با ویژگی‌های جدید، متن‌باز کردن الگوریتم‌ها برای افزایش اعتماد، شکست دادن ربات‌های هرزنامه، و احراز هویت همه انسان‌ها، بهتر از همیشه کنم. توییتر پتانسیل فوق‌العاده‌ای دارد، من مشتاقانه منتظر همکاری با شرکت و جامعه کاربران برای باز کردن آن هستم.

 

علاوه بر این، هفته گذشته ماسک توضیح داد که چگونه می‌خواهد توییتر را با تسهیل فرآیند تأیید حساب و احتمالاً اجرای پرداخت‌های dogecoin بهبود بخشد. از زمانی که این خبر منتشر شد که نشان می داد ماسک در حال مذاکره با توییتر است، قیمت dogecoin امروز ۲۶.۳ درصد افزایش یافته است. پس از اعلام، DOGE 10 درصد به کل سود ۲۴ ساعته خود اضافه کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا