اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کوین

آزمایش بیت کوین السالوادور یک شکست بزرگ است!

طبق مطالعه اخیر انجام شده توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER)، یک سازمان تحقیقاتی غیرانتفاعی آمریکایی، پذیرش بیت کوین در السالوادور شکست خورده است.

 

مطالعات نشان می دهد که آزمایش بیت کوین السالوادور یک شکست بزرگ است

بیش از ۶۰ درصد از پاسخ دهندگان پس از استفاده از جایزه ۳۰ دلاری، کیف پول دولتی Chivo را کنار گذاشتند. ۸۹٪ از مردم سالوادور هرگز با کمک این برنامه حواله دریافت نکرده اند، تنها ۳٪ از پاسخ دهندگان آنها را به بیت کوین دریافت کرده اند. نود و نه درصد از پاسخ دهندگان هرگز با بیت کوین مالیات پرداخت نکرده اند.

 

۶۰ درصد از شهروندان علیرغم اینکه اکثر آنها به تلفن هوشمند و اینترنت دسترسی دارند، Chivo را اصلا دانلود نکردند و اکثر مردم سالوادور هرگز از دستگاه های خودپرداز Chivo که در سراسر کشور نصب شده اند استفاده نکرده اند. استفاده از پول نقد و همچنین کارت های نقدی و اعتباری پس از دانلود کیف پول Chivo برای اکثریت قریب به اتفاق کاربران تقریباً بدون تغییر باقی ماند.

 

از آپریل، ۸۰ درصد از شرکت‌ها در السالوادور با وجود این واقعیت که قانون بحث‌برانگیز بیت‌ کوین نیاز به پذیرش اجباری دارد، همچنان بزرگترین ارز دیجیتال را نمی‌پذیرند. هفتاد و یک درصد از آن شرکت‌هایی که فروش بیت‌ کوین را گزارش کرده‌اند، در نهایت آن‌ها را به دلار آمریکا تبدیل کرده‌اند  و تنها ۱۲ درصد از آن‌ها ترجیح دادند کوین‌های خود را در کیف پول ذخیره کنند.

السالوادور در ماه سپتامبر به طور رسمی بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت که سر و صدای زیادی داشت. از آن زمان تا کنون، هیچ کشوری از آن پیروی نکرده است. گزارش‌های اخیر درباره پرداخت قانونی بیت‌کوین توسط جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) نادرست است.

 

رئیس جمهور نایب بوکله، که به طور معمول در مورد معاملات بی‌موقع بیت‌کوین خود توییت می‌کرد، اکنون در مورد کریپتوها سکوت می‌کند زیرا در حال انتشار عکس‌هایی از اعضای باند دستبند شده است. السالوادور وضعیت اضطراری وضع شده در ماه مارس را برای مبارزه با خشونت گروهی تمدید کرد. Bukele حضور خود را در کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۲ در میامی در اوایل این ماه لغو کرد.

 

در ماه مارس، السالوادور نیز انتشار اوراق قرضه بیت کوینی را که بسیار شایعه شده بود، به تعویق انداخت.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا