قوانین ارز دیجیتال آمریکاقوانین کشورها

قوانین ارزهای دیجیتال در السالوادور

قوانین کلی در السالوادور

این کشور در آمریکای شمالی از رمزارز دوستان دنیا به شمار می آید. طبق قوانین ارزهای دیجیتال در السالوادور، ارزهای دیجیتالی قانونی می باشند و هیچ گونه ممنوعیتی ندارند. بسیاری از کشور ها ارز ها را ممنوع نمی کنند ولی قانونی هم نمی دانند و در نتیجه هیچ بررسی و یا ارزیابی از سوی دولت بر روی آنها نخواهد بود. اما اینجا در السالوادور (El Salvador) به ارزهای دیجیتالی به چشم ارز کاملا قانونی نگاه می کنند.

علاوه بر این طی مصوبه ای در سال ۲۰۲۱، بیت کوین به عنوان ارز رسمی شناخته شد و در کنار دلار که پول رایج کشور هست مورد استفاده قرار می گیرد. در نتیجه تمام شرکت ها، نهاد ها و اشخاص فعال در اقتصاد السالوادور می بایست بیت کوین را به عنوان ارز رسمی و قانونی کشور بشناسند و خدمات را با این ارز هم ارائه دهند؛ مگر اینکه آن نهاد یا شخص قادر به ارائه ی تسهیلات لازم برای این ارز را نداشته باشد.

با به رسمیت شناختن بیت کوین در این کشور، السالوادور به عنوان اولین کشور در جهان نامیده شد که یک ارز دیجیتالی تبدیل به ارز رسمی کشور شد و طبق قوانین ارزهای دیجیتال در السالوادور تمام معاملات با آن هم صورت می پذیرد.

 

مردم کشور ناراضی از به تصویب رسیدن بیت کوین به عنوان ارز رسمی

از جمله دلایلی که باعث شد مردم به رسمی شناخته شدن بیت کوین گارد بگیرند و ناراضی باشند نواساناتی بود که در رمز ارز ها به چشم می خورد. باهم نگاهی به سایر دلایل بیندازیم:

  • مردم بر این باور اند که این امر به اقتصاد کشور لطمه وارد می کند.
  • ارز رسمی کشور از نواسانات کمتری برخوردار بود.
  • نظارت بسیار دقیقی بر روی ارز های دیجیتالی صورت نمی گیرد.
  • اگاهی پایین عموم مردم نسبت به ارزهای دیجیتال.
  • دیده نشدن این رمزارزها و اینکه احتمال دارد از بین بروند.

حتی در یک برهه ی زمانی، مردم با در دست داشتن بنر های اعتراضی به دولت اعلام کردند که با این قانون مشکل دارند. اما در هر صورت بیت کوین در قوانین ارزهای دیجیتال در السالوادور تصویب شده است که به عنوان ارز رسمی در کنار دلار به رسمیت شناخته شود.

 

خرید و فروش ارز در قوانین ارزهای دیجیتال در السالوادور

در کشورهایی که ارزهای دیجیتال قانونی بشمار می آیند مسئله ای از بابت استخراج ندارند. حالا شما در نظر بگیرید که نه تنها ارزهای دیجیتالی پذیرفته شده و قانونی می باشد بلکه بیت کوین به عنوان ارز رسمی کشور در کنار دلار به حساب می آید.

بنابراین برای خرید و فروش و انجام معاملات با ارزهای دیجیتال مشکلی نخواهد بود. همچنین به دلیل قانونی بودن این ارزها به راحتی می توان از طریق بانک های کشور خرید و فروش و یا نگهداری انجام داد. در رابطه با ارز بیت کوین که ارز رسمی کشور هم می باشد در نظر داشته باشید که طبق قوانین ارزهای دیجیتال در السالوادور می توان به عنوان روش پرداخت از این ارز استفاده نمایید.

 

استخراج ارزهای دیجیتالی

پر واضح است که با رسمی و قانونی بودن ارز دیجیتال در این کشور استخراج نیز مشکلی نداشته باشد. کاربران و علاقه مندان به کریپتو برای استخراج هم با گرفتن مجوز می توانند به کار خود ادامه دهند. مجوز اصولا برای این است که دولت از میزلان برق مصرفی کاربران اطلاع داشته باشد. اما به این معنا نیست که تا هر میزانی که بخواهید می توانید از توان مصرفی استفاده کنید.

قوانین ارزهای دیجیتال در السالوادور حکم می کند که در صورتی که مصرف بالایی از برق را استفاده نمایید، دولت می تواند دستگاه استخراج شما را جلب کند. کشور السالوادور با در بر داشتن آتشفشان ها در این منطقه، انرژی لازم برای استخراج را در اختیار می گذارد.

 

سؤالات متداول

آیا ارزهای دیجیتال در این کشور قانونی می باشد؟

بله

ایا ارز دیجیتال ارز رسمی کشور شناخته می شود؟

 بله. با وجود اعتراضات مردمی، بیت کوین در کنار دلار استفاده می شود.

از چه زمانی بیت کوین به ارز رسمی شناخته شد؟

سال ۲۰۲۱

با بیت کوین امکان پرداخت هم می باشد؟

برای خرید هر چیزی تنها با استفاده از کیف پول ها امکان پذیر است.

کدام کشور هیچ گونه مالیات ندارد؟

پرتغال
۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

1 + 13 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا