اخبار بیت‌ کویناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

السالوادور و ۵۰۰ بیت کوین دیگر در میان حمام خون!

السالوادور افت بیت کوین را خریده است. در بحبوحه فروش سنگین بازار ارزهای دیجیتال، رئیس جمهور سالوادور اعلام کرد که کشورش ۵۰۰ بیت کوین دیگر خریداری کرده است. از زمانی که السالوادور ارز رمزنگاری شده را به عنوان ارز قانونی پذیرفته است، دولت سالوادور در مجموع ۲۳۰۱ بیت کوین خریداری کرده است.

 

السالوادور افت بیت کوین را می خرد!

السالوادور در میان حمام خون کریپتو، این افت را خریده است. نایب بوکله، رئیس جمهور سالوادور، دوشنبه در توییتر اعلام کرد که کشورش ۵۰۰ بیت کوین دیگر خریداری کرده است. السالوادور به تازگی دیپ را خریده است! ۵۰۰ کوین با قیمت متوسط دلار آمریکا ۳۰۷۴۴ دلار است.

 

توییت او زمانی منتشر شد که بازار کریپتو میلیاردها دلار از دست داد و قیمت بیت کوین بیش از ۵۰ درصد از بالاترین قیمت خود کاهش یافت. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت ۳۱۶۰۷ دلار معامله می شود. در ۲۴ ساعت گذشته ۸.۵ درصد، در ۷ روز گذشته ۱۸.۱ درصد و در ۳۰ روز گذشته ۲۵.۴ درصد کاهش داشته است.

 

السالوادور اولین کشوری بود که در ماه سپتامبر سال گذشته بیت کوین را در کنار دلار آمریکا به عنوان ارز قانونی اقدام کرد

از آن زمان، این شرکت به صورت دوره ای بیت کوین خریداری می کند. پس از خرید اولیه ۷۰۰ بیت کوین، این کشور در ماه اکتبر ۴۲۰ بیت کوین، در نوامبر ۱۰۰ بیت کوین، در دسامبر ۱۷۱ بیت کوین و در ژانویه ۴۱۰ بیت کوین خریداری کرد. با خرید روز دوشنبه، تعداد کل بیت کوین های خریداری شده توسط السالوادور به ۲۳۰۱ بیت کوین افزایش یافته است.

بر اساس یک برآورد، کل دارایی بیت کوین السالوادور بیش از ۳۰ میلیون دلار از ارزش خود را از دست داده است. با این وجود، رئیس جمهور بوکله همچنان نسبت به بیت کوین خوش بین است و انتظار دارد قیمت بیت کوین در سال جاری به ۱۰۰ هزار دلار برسد.

السالوادور همچنین قصد دارد اوراق قرضه بیت کوین منتشر کند اما تاریخ عرضه آن مشخص نشده است. الخاندرو زلایا، وزیر خزانه داری السالوادور، توضیح داد که شرایط بازار و جنگ روسیه و اوکراین بر انتشار اوراق قرضه تأثیر گذاشته است. وی خاطرنشان کرد:

ما منتظر لحظه مناسب هستیم و رئیس جمهور می گوید که چه زمانی، این بستگی به وضعیت بازار دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا