بازی Edensol، کسب درآمد در دنیای هیولاها!

بازی ادنسول

بازی Edensol محصولی است که نه تنها تجربه بازی با کیفیتی را ارائه می‌کند، بلکه به بازیکنان اجازه می‌دهد در حین لذت بردن از بازی مورد علاقه‌شان، درآمد کسب کنند. پروژه های متعددی از این حوزه قبلاً فناوری NFT را در فرآیند بازی پیاده‌سازی کرده اند. Axie Infinity پیشرو در NFT و Metaverse است که در سال ۲۰۲۱، ۳ میلیارد دلار فروش NFT داشت.

علاوه بر اکسی اینفینیتی Axie Infinity، بیش از ۸۰۰ بازی NFT مبتنی بر بلاک چین وجود دارد که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با کمک NFT‌ها جوایزی کسب کنند. کارشناسان صنعت دارایی های دیجیتال نیز هیجان خود را نسبت به صنعت بازی سازی (Play To Earn) P2E که به سرعت در حال ظهور است ابراز کرده اند. الکسیس اوهانیان، یکی از بنیانگذاران Reddit، قبلاً پیش بینی کرده بود که بازیهای P2E در پنج سال آینده ۹۰ درصد از بازار بازی را به خود اختصاص خواهد داد.

 

در متاورس سولانا بازی کنید و پول در بیاورید

بازی Edensol به عنوان یک فناوری زیربنایی، از بلاکچین Solana استفاده می کند که امکان انجام هزاران تراکنش را با هزینه کم در مقایسه با کارمزدهای اتریوم فراهم می کند. با استفاده از یک بلاکچین مقیاس پذیر، Edensol برای ارائه پردازش تراکنش های NFT سریع به بازیکنان و ایجاد هزینه تراکنش های درون بازی نزدیک به صفر در دسترس است.

بازی Edensol

 

گیم پلی بازی Edensol

بازی Edensol پروژه ای است که همه چیزهایی را که ما از صنعت بازی P2E و بازی های سنتی دوست داریم ترکیب می کند. این بازی توسط استودیوی بازی سازی Golem House لیتوانی ساخته شده است و از گیم پلی افسانه ای بازی هایی مانند Diablo 3 و Path of Exile (PoE) تقلید می کند. بازی Edensol حول چهار اصل اصلی می چرخد: گیم پلی قدرتمند، NFT های ارزشمند و منحصر به فرد، انجمن ها و Solana Edge. گیم پلی شامل تمام عناصر سنتی است که در محصولات پیشرو صنعت پیدا می کنید: ماموریت ها، قهرمانان و هیولاهای قدرتمند.

هر بازیکن Edensol می تواند یک کلاس را انتخاب کند و مسیر خود را در Metaverse شروع کند. ان اف تی (NFT) های ارزشمند را می توان با برنده شدن در مسابقات و نبردها که با NSOL خریداری شده است، به دست‌آورد. توکن‌های غیرقابل تعویض در Edensol Metaverse نیز می‌توانند به راحتی در بازار Edensol یا در صرافی‌های بزرگ NFT مانند OpenSea و Mintable فروخته شوند.

بازیکنانی که دوست دارند در گروه‌های بزرگ بازی کنند، همیشه می‌توانند به یک انجمن در Edensol بپیوندند، که توکن‌های NSOL را برای اشغال زمین‌های بیشتر و مبارزه برای NFT‌های کمیاب در اختیار دارد. درآمد هر قطعه زمین در حال توزیع مجدد بین اعضای انجمن است، اما در عین حال، هر صنف مسئول زمین خود است که می تواند در هر زمان توسط گروه دیگری از بازیکنان مورد حمله قرار گیرد.

انتخاب یک کلاس : جنگجوی سرسخت، تکاور حیله گر یا جادوگر مرموز؟ یکی از چندین کلاس را با نقاط قوت و ضعف خاص خود انتخاب کنید.

قهرمان خود را شخصی سازی کنید : NFT های موجود خود را به عنوان نشان اضافه کنید یا برای افزایش تجهیزات جدید، NFT های Edensol کسب کنید.

تشکیل ارتش شخصی : ارتشی از موجودات قدرتمند را با پرورش تخم های مرموز تشکیل دهید که به شما در مبارزه با هیولاها کمک می کند و شما را قوی تر می کند.

نقشه راه Edensol

 

نقشه راه بازی Edensol

فروش خصوصی، تکمیل نمونه اولیه بازی
فروش خصوصی، جامعه سازی، فهرست NFT در بازارهای ثانویه، تست و انتشار نسخه بتا بازی
فروش عمومی، نقدینگی و فهرست، راه‌اندازی بازی
آپدیت بازی با نبردهای PvP، ادغام حیوانات خانگی در بازی، آپدیت بازی با انجمن ها
آپدیت بازی با زمین ها
ادغام مالکیت قلعه در بازی

 

عناصر اصلی بازی ادنسول

عناصر اصلی گیم پلی Edensol از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در زیر آمده است:

نبردها (Battles)

نبردها در یک هواپیمای دو بعدی از منظر اول شخص اتفاق می افتد. قهرمان با مجموعه ای از هیولاها روبرو می شود که بلافاصله یک حمله را آغاز می کنند. سپس بازیکن انتخاب می کند که ابتدا با کدام هیولاها مبارزه کند، از چه مهارت هایی استفاده کند و چگونه حملات را زمان بندی کند. قهرمانان همچنین می توانند با سایر قهرمانان مبارزه کنند تا تسلط و رتبه خود را در بازی ایجاد کنند. قدرت قهرمان به سطح تجربه، میزان تجهیزات جنگی در اختیار، تعداد انواع حیوانات خانگی و سایر ویژگی های ظاهری خاص بستگی دارد. قهرمانان با رتبه های بالاتر می توانند با هیولاهای قوی تر مبارزه کنند، ردیف های پاداش بالاتر را باز کنند و ارزش NFT بالاتری را برای شخصیت خود بدست آورند.

مهارت ها (Skills) edensol

مهارت ها (Skills)

هر بازیکن یک قهرمان را به تعدادی مهارت برای استفاده در نبرد با هیولاها مجهز می کند و لایه ای از عمق استراتژیک را به بازی اضافه می کند. این مهارت ها یا هیولاها را تضعیف می کند، آنها را مسموم می کند، یا در عوض به قهرمان کمک می کند تا قدرت خود را بازیابد و بهبود یابد. هر مهارت نیازمندی‌های خاص خود را دارد و یک دوره خنک‌دانی دارد که مانع از استفاده مکرر بازیکن در طول یک نبرد می‌شود. هیولاها همچنین دارای مهارت هایی هستند که می توانند از آنها استفاده کنند، هرچند به میزان بسیار کمتری از Heroes.

ابزار جنگ (Gear) edensol

ابزار جنگ (Gear)

ابزار جنگ نشان دهنده تمام زرادخانه ابزارهای جنگی است که قهرمانان می توانند برای مبارزه با هیولاها، پرورش قوی ترین حیوانات خانگی NFT و برنده شدن در نبردها علیه سایر قهرمانان استفاده کنند. وقتی هیولاها شکست می‌خورند، آیتم‌های چرخ دنده را رها می‌کنند که بازیکنان می‌توانند آن‌ها را برداشته و برای افزایش آمار بازی‌شان استفاده کنند.

دو نوع ابزار جنگی وجود دارد: معمولی و کمیاب. ابزار جنگی معمولی به راحتی به دست می آیند. ابزار جنگی کمیاب به گروه های مختلفی تعلق دارند، آنها NFT هایی هستند که می توانید در طول نبردها بدست بیاورید، بین بازیکنان معامله کنید یا با NSOL از فروشگاه درون بازی Edensol خریداری کنید. این ابزار به ندرت یافت می شوند و هرچه نادرتر باشند،قدرت بازیکن را بیشتر می‌کنند و هر آیتم متعلق به یک دسته ی خاص است.

شخصیت های بازیکن (Player Characters) edensol

شخصیت های بازیکن (Player Characters)

برای بازی Edensol، هر بازیکن به یک نشانه شخصیت نیاز دارد. نشانه های کاراکتر به بازیکنان این امکان را می دهد که قهرمانان را به آیتم ها مجهز کنند و در طول بازی پیشرفت کنند. آنها را می توان از بازیکنان دیگر با توکن های NSOL خریداری کرد یا با استفاده از یک سنگ احضار، احضار کرد.

درست مانند ابزار جنگی، کاراکترها دارای تعدادی سطح انرژی هستند که میزان برخورداری آنها از هر یک از توانایی های خاص را اندازه گیری می کند. این سطوح انرژی عبارتند از:

قدرت – مهارت ها و سلاح های مبتنی بر قدرت را اندازه گیری می کند.
مهارت – مهارت ها و سلاح های مبتنی بر مهارت را اندازه گیری می کند.
هوش – مهارت ها و سلاح های مبتنی بر هوش را اندازه گیری می کند.
امتیاز سلامت – امتیازات سلامتی سطح زندگی بازیکن و آسیب وارد شده را تعیین می کند.
مانا – برای طلسم و توانایی ها استفاده می شود.

هر بازیکن مقدار مساوی از هر سطح انرژی دریافت می کند. سطوح شروع برخی از بازیکنان بالاتر از سایر بازیکنان خواهد بود که به آنها برتری می دهد. این سطوح شروع را نمی توان تغییر داد.

شخصیت های بازیکن (Player Characters) edensol

علائم تولد (BirthSign)

هر شخصیت بازیکن دارای یک علامت تولد است که به طور تصادفی ایجاد می شود و نمی توان آن را حذف یا تغییر داد. آنها معمولاً یک جایزه مثبت ارائه می دهند، اما ممکن است در شرایط خاص تأثیر منفی داشته باشند.

امتیازات و ارتقاء سطح را تجربه کنید

با نابودی هر هیولا، یک شخصیت بازیکن امتیاز تجربه (XP) به دست می آورد. با جمع آوری تعداد مشخصی از امتیازها، شخصیت می تواند سطح خود را افزایش دهد. تراز کردن یک شخصیت به آن مقدار مشخصی انرژی می دهد که آزادانه آن را توزیع می کند، شخصیت را قوی تر می کند و به او اجازه می دهد تا خود را به سلاح ها و تجهیزات سطح بالاتر مجهز کند.

احضار کردن

اگر بازیکنی تصمیم به احضار شخصیتی به جای خرید آن از بازیکن دیگر بگیرد، می تواند با استفاده از سنگ احضار این کار را انجام دهد. تعداد این سنگ ها محدود است و فقط یک بار می توان از آنها استفاده کرد. این سنگ ها درجات کمیاب متفاوتی خواهند داشت. هرچه سنگ نادرتر باشد، ارزش آن بالاتر است و شخصیتی که می تواند احضار کند قوی تر است. این سطح انرژی اولیه شخصیت و نشانه تولد آن را تعیین می کند.پ

ظاهر edensol

ظاهر

هنگامی که یک شخصیت برای اولین بار احضار می شود، ظاهر آن (لباس، مدل مو، رنگ پوست و غیره) به طور تصادفی ایجاد می شود. ظاهر آن هیچ تاثیری بر هیچ آمار شخصیتی ندارد.

ادغام NFT با شخصیت

اکوسیستم بازی از انواع مختلفی از NFT های شخص ثالث محبوبی که بازیکنان ممکن است داشته باشند، مانند Bored Apes یا Crypto Punks، برای نمایش مشخصات منحصر به فرد کاربران و مجموعه های NFT پشتیبانی می کند. پس از اتصال کیف پول خود، ادنسول NFT ها را شناسایی می کند و پیشنهاد می دهد آنها را به عنوان مدال مجهز کند. این مدال ها هیچ مزیتی در بازی از نظر آمار اضافه نمی کنند، اما در کنار آواتار بازیکن به عنوان عناصر تزئینی قابل مشاهده توسط بازیکنان دیگر ظاهر می شوند.

تقویت تجربه (XP)

نبرد با دشمنان به خودی خود تجربه زیادی برای بازیکن فراهم نمی کند و همچنین اجازه نمی دهد سلاح های بازیکن قوی تر شوند. برای مقابله با این، هر بازیکن با افزایش تجربه های متعدد هر روز ارائه می شود. برنده شدن در نبرد با افزایش تجربه، امتیاز XP را که بازیکن به دست می‌آورد چند برابر می‌کند و سطح ابزار جنگی را افزایش می‌دهد. بوست ها را نمی توان خرید، انباشته یا معامله کرد، اما در عوض هر روز به صورت رایگان توزیع می شوند.

حیوانات خانگی

قهرمانان می توانند حیوانات خانگی را پرورش دهند تا به آنها در مبارزه با هیولاها در طول جنگ کمک کنند. با پرورش حیوانات خانگی با ویژگی‌های خاص و با فرکانس نبرد بیشتر، شخصیت ها می‌تواند ترکیب‌های منحصر به فرد جنگنده و حیوان خانگی ایجاد کند که در نبردها پیروز می‌شود و NFT‌های Hero و Pet را ارزشمندتر می‌کند.
مانند هیولاها، هر حیوان خانگی دارای مجموعه ای از مهارت ها و آمار است که در طول نبردها از آنها استفاده می کند. آمار، HP، اندازه آسیب و زره هر حیوان خانگی را اندازه گیری می کند و عملکرد جنگی حیوان خانگی را تعیین می کند. مهارت هایی که حیوان خانگی دریافت می کند قابل تغییر نیست.

تخم ها

برای به دست آوردن حیوانات خانگی باید تخم خریداری کرد. تخم‌ها ساختارهای کریستالی هستند که روح یک حیوان خانگی را به دام می‌اندازند. این حیوانات در مدت زمان مشخصی که روی خود تخم نشان داده می شود از تخم خارج می شوند. بازیکن با بررسی منظم و “تغذیه” تخم ها، آن را شارژ می کند. هرچه بار تخم در لحظه جوجه ریزی بیشتر باشد، حیوان خانگی قوی تر از تخم بیرون می آید. نتیجه هر تخم به طور تصادفی مشخص می شود و درصد مشخصی از تخم ها به حیوانات خانگی جنگی قدرتمند تبدیل می شوند. بازیکنان باید تخم مرغ هایی را با توکن های NSOL در مقدار مشخصی خریداری کنند تا مطمئن شوند که حیوانات خانگی قوی و مفیدی را پرورش می دهند.

نقشه بازی edensol

جهان بازی

بازی در جزیره ارو اتفاق می افتد، جزیره ای جادویی از موجودات خطرناک، خطرات پنهان و گنج های اسرارآمیز.

نقشه بازی

نقشه جهان به هزاران سطح تقسیم می شود که به ترتیب باز می شوند. این بدان معنی است که بازیکن نمی تواند بدون تکمیل سطح قبلی، یک سطح جدید را شروع کند. هر قسمت از نقشه یک زیست بوم متمایز با تصاویر و هیولاهای منحصر به فرد را نشان می دهد. هر زیست بوم شامل ۲۰ تا ۵۰ سطح خواهد بود.

انجمن ها edensol

انجمن ها

انجمن ها گروه های ساخته شده توسط بازیکنان هستند که برای اهداف مشترک کار می کنند و برنده های خود را به اشتراک می گذارند. انجمن ها دو نقش اصلی دارند: رهبر و عضو. هر نقش دیگری می تواند توسط رهبر انجمن ایجاد و تعیین شود.

مناسبت ها

رویدادهای مختلفی وجود خواهد داشت که بازیکنان هنگام سفر به جزیره Ero و مبارزه با هیولاها با آنها روبرو می شوند. دو نوع رویداد وجود دارد، محلی و جهانی.

رویدادهای محلی در طول گیم پلی عادی رخ می دهند. با شروع یک سطح، بازی به طور تصادفی رویدادهایی را ایجاد می کند. برخی از رویدادها برخی از آمار بازیکن را تقویت می کنند، در حالی که برخی دیگر چالش های پیچیده تری را با وعده پاداش های بالاتر ارائه می دهند. همچنین رویدادهایی وجود خواهد داشت که به بازیکن اجازه می دهد وارد یک منطقه مخفی شوید. این چالش‌ها ممکن است سخت‌تر یا آسان‌تر از سطحی باشند که بازیکن در حال حاضر در آن قرار دارد.

از سوی دیگر رویدادهای جهانی به طور همزمان در بازی در زمان های از پیش تعیین شده رخ می دهند و از قبل اعلام می شوند. این رویدادها شامل انواع خاصی از مراحل در مناطق خاصی از نقشه است. در روز رویداد، به بازیکنان اطلاع داده می‌شود که دسته‌های خاصی از آیتم‌ها در مقادیر بیشتری در این مناطق وجود خواهند داشت. این باعث ایجاد حس اجتماعی بیشتر در بین بازیکنان و تنوع بیشتر در سطوح گیم پلی خواهد شد.

ماموریت ها

کوئست‌ها یک بار در روز روی نقشه بازیکن ظاهر می‌شوند و روز بعد بازخوانی نمی‌شوند مگر اینکه تکمیل شوند. کوئست‌ها اغلب از بازیکن می‌خواهد که یک منطقه خاص را چند بار پاک کند یا تعداد معینی هیولا را بکشد. تکمیل یک کوئست امتیازهای تجربه، توکن‌های NSOL، مواد ساخت و ساز یا ترکیبی از این‌ها را به بازیکن پاداش می‌دهد. سه ماموریت در روز در دسترس خواهد بود و همه آنها جوایز تضمینی را در اختیار بازیکن قرار می دهند.

هر روز یک ماموریت ویژه نیز ارائه می شود که به طور قابل توجهی سخت تر از بقیه است، اما پاداش کلی بیشتری ارائه می دهد. این ماموریت‌های ویژه مکان کاملاً جدیدی را برای بازیکن ایجاد می‌کند تا در آن بجنگد که فقط در طول مدت تلاش در دسترس خواهد بود. پس از تکمیل تلاش، مکان ناپدید می شود.

آرنا

این مکان به به بازیکنان این امکان را می‌دهد که به جای هیولاها، در یک نبرد گلادیاتوری از نوع کولوسئوم، با قهرمانان دیگر مبارزه کنند. وقتی شخصیت ها وارد عرصه می شوند، با شخصیت های دیگر با سطوح قدرت مشابه همسان می شوند. بازیکنان برنده با توکن های NSOL پاداش می گیرند.

شرط بندی در آرنا

بازیکنان مجاز به شرط بندی در مبارزات آتی هستند که یک ساعت قبل از شروع اعلام می شوند. هر دو حریف، تجهیزات و سطح مهارت آنها برای همه قابل مشاهده است تا امکان شرط بندی آگاهانه فراهم شود. شرط بندی با توکن های NSOL انجام می شود و شرط های برنده نیز در توکن های NSOL پرداخت می شود.

نگهبانی

بازیکن می تواند برای هر شخصیتی که دارد مقداری درآمد غیرفعال جمع کند و آن شخصیت را برای محافظت از شهر قرار دهد. هر شخصیت می تواند از موقعیتی در Edensol برای مدت زمان انتخاب شده محافظت کند. هرچه آمار کلی کاراکتر مذکور بالاتر باشد، می‌توانند پاداش‌های بیشتری را جمع کنند.

سیاه چال بی پایان edensol

سیاه چال بی پایان

سیاه چال بی پایان یا The Endless Dungeon رویدادی هفتگی است که در آن بازیکنان می توانند وارد سیاهچالی شوند که پایانی ندارد. هدف آنها این است که تا آنجا که ممکن است به عمق سیاه چال بروند. هر سطح سیاه چال عمیق تر، جوایز بیشتری را برای بازیکنان فراهم می کند. اگر بازیکن در سیاهچال بمیرد، باید دوباره از ابتدا شروع کند. از سیاه چال ها فقط می توان هر پنج سطح یک بار خارج شد و اگر بازیکن قبل از خروج بمیرد، تمام غارتی که جمع کرده است از بین می رود.

 

توکن NSOL، واحد پول بازی ادنسول

NSOL ارز بومی اقتصاد Edensol است. بازیکنان می توانند توکن های NSOL را به سه روش دریافت کنند:

  1. با مبادله آنها با سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم، بیت کوین و غیره.
  2. با برنده شدن جوایز درون بازی، هنگامی که در نبردها علیه هیولاها یا سایر بازیکنان پیروز می‌شوند.
  3. با برنده شدن در شرط بندی روی نتایج نبرد.

توکن NSOL واحد پول Edensol

توکن های NSOL در کجا استفاده می شوند

قهرمانان NFT : بازیکنان می توانند چندین NFT قهرمان را از فروشگاه درون بازی خریداری کنند، در ابتدا به تعداد محدود. هر شخصیت دارای قدرت های خاص، سطوح انرژی خاص و مجموعه ای از سلاح های پیش فرض است. زره‌ها و زینت‌ها باید جداگانه خریداری شوند یا در طول نبردها برنده شوند.

ارزش یک قهرمان NFT : به سطح شخصی سازی آن بستگی دارد (تعداد وسایل در اختیار، ویژگی های ظاهری خاص، تعداد انواع حیوانات خانگی و غیره). همانطور که قهرمان قوی تر می شود، ارزش آن افزایش می یابد.

ابزار جنگی NFT Gear :  نشان دهنده تمام زرادخانه ابزارهای جنگی است که قهرمانان می توانند برای مبارزه با هیولاها و پیروزی در نبردها در برابر سایر قهرمانان استفاده کنند.

پوشیدنی‌های NFT : بازیکنان می‌توانند پوشیدنی‌های ظاهری بخرند که سطح آن‌ها را ارتقا دهد و شخصیت‌هایشان را منحصربه‌فرد جلوه دهد. لوازم ظاهری به یک بازیکن گره خورده است نه به شخصیت او. پوشیدنی‌ها به ارزش شخصیت به‌عنوان یک NFT کمک می‌کنند و می‌توانند به‌صورت جداگانه بین بازیکنان معامله شوند.

تخم‌های NFT یا حیوانات خانگی : اینها می‌توانند حیوانات خانگی از قبل رشد کرده باشند، که ارزش بیشتری دارند، یا منتخبی از تخم‌ها که می‌توان آنها را پرورش داد و به صورت حیوانات خانگی پرورش داد. بازیکنان می‌توانند قدرت حیوانات خانگی را از طریق آیتم‌های خرید اضافی، از جمله غذاهای رشد سریع، تقویت‌کننده‌های قدرت و سلامت حیوانات خانگی و غیره، بیشتر کنند.

افزایش انرژی : یک بسته باتری که به طور کامل سطح انرژی شخصیت را بازیابی می کند.

لوت باکس : جعبه ای که شامل یک آیتم مرموز است. این می تواند یک کالای ظاهری، پوشاک یا یک شخصیت کاملاً جدید NFT باشد.

بلیط های مسابقات : بازیکنان می توانند بلیط هایی را خریداری کنند که برای شرکت در مسابقات هفتگی استفاده می شود.

انجمن ها : NSOL را می توان برای ثبت یا گسترش اصناف و همچنین برای شرکت در حملات صنفی استفاده کرد. برای ثبت یک انجمن، بازیکن باید هزینه ثبت نام در NSOL را پرداخت کند. برای رشد یک صنف، رهبر باید کرسی های بیشتری در آن بخرد. برای شرکت در حملات انحصاری صنفی، صنف نیاز به پرداخت هزینه ورودی دارد.

بازار NFT : بازیکنان می توانند از توکن های NSOL برای خرید NFT از سایر بازیکنان در بازار Edensol استفاده کنند. قیمت این NFT ها بر اساس ارزش ابرقدرت ها، ظاهرشان، پتانسیل هنوز باز نشده و کمیاب بودن گونه هایشان متفاوت است. لوازم دست ساز و لوازم ظاهری نیز قابل خرید و فروش هستند.

امتیاز دهید

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا