اقتصاددان می‌گوید دلارزدایی تشدید می‌شود

پیتر سی ارل اقتصاددان، می‌گوید دلارزدایی آغاز شده است و تأکید می‌کند که فقط استفاده از دلار در جنگ اقتصادی نیست، بلکه رژیم‌های سیاست پولی پرخطا فزاینده‌ای است که منافع مختلف را از دلار آمریکا دور می‌کند. وی توضیح داد با تسلیحات تسلط دلار و اجازه دادن به دستورها در حال گسترش برای منحرف کردن سیاست پولی ایالات متحده، ممکن است سرنوشت دلار به عنوان زبان تجارت جهانی در درازمدت بسته شود.

 

روند رو به رشد دلارزدایی

پیتر سی ارل اقتصاددان، مقاله‌ای با عنوان De-dollarization Has Begun نوشت که هفته گذشته توسط مؤسسه تحقیقات اقتصادی آمریکا منتشر شد.

 

وی توضیح داد که اختلال اقتصادی عمیقی که ایران و اخیراً روسیه پس از بیرون راندن از سیستم‌های تجاری مبتنی بر دلار مانند سوئیفت تجربه کرده‌اند، بسیاری از کشورها را به فکر کردن درباره برنامه‌های احتمالی قریب‌الوقوع سوق داده است.

 

این فقط استفاده از دلار در جنگ اقتصادی نیست، بلکه رژیم‌های سیاست پولی پرخطا فزاینده‌ای است که منافع مختلف را از دلار دور می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا