اقتصاددان در مورد دوام ارز BRICS بحث می‌کند

یک اقتصاددان که قبلا در بانک تسویه بین‌المللی (BIS) کار می‌کرد، بینش‌هایی در مورد امکان همزیستی ارز بریکس با دلار آمریکا ارائه کرده است. وی با اشاره به اینکه چین شریک تجاری اصلی همه کشورهای بریکس است، پیشنهاد کرد پیوند به یوان و همسویی نرخ ارز دوجانبه آنها اولین گام بزرگ خواهد بود.

 

ارز BRICS در مقابل دلار آمریکا

هربرت پونیش، کارشناس ارشد دانشگاه ژجیانگ و اقتصاددان ارشد سابق بانک تسویه‌های بین‌المللی (BIS)، در یک مقاله نظری که روز سه‌شنبه توسط انجمن رسمی مؤسسات پولی و مالی (OMFIF) منتشر شد، درباره دوام ارز BRICS بحث کرد.

 

این کارشناس اقتصادی تاکید کرد:

در جلسه هفته گذشته وزرای خارجه کشورهای بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) در کنار وزرای کشورهای مختلف از جمله ایران، مصر، امارات متحده عربی و عربستان سعودی گرد هم آمدند. وی با بیان اینکه موضوع اصلی بحث ایجاد واحد پولی مشترک بریکس بود، افزود در این دیدار مسئولان درباره گسترش عضویت در بریکس نیز گفتگو کردند.

 

بر اساس گزارش ها، بیش از ۱۹ کشور برای پیوستن به بلوک اقتصادی درخواست داده اند یا برای پیوستن به آن ابراز علاقه کرده اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا