بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش می‌دهد

بانک مرکزی اروپا (ECB) نرخ‌های بهره کلیدی خود را ۲۵ واحد افزایش داد که سرعت آن را نسبت به افزایش‌های قبلی کاهش داد. با این حال، از آنجایی که تورم در منطقه یورو به طور مداوم بالا است، ممکن است همچنان انتظار افزایش نرخ در آینده وجود داشته باشد زیرا تنظیم‌کننده اصرار دارد که همچنان به دنبال بازگشت به موقع به هدف تورم ۲ درصدی خود است و کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، اظهار می‌دارد که نرخ‌ها هنوز به اندازه کافی محدود کننده نیست.

 

بانک مرکزی اروپا سرعت افزایش نرخ بهره در منطقه یورو را کاهش می‌دهد

شورای حکام بانک مرکزی اروپا (ECB) تصمیم گرفت سه نرخ بهره کلیدی را ۲۵ واحد پایه (bps) افزایش دهد. مقام پولی ضمن کاهش سرعت افزایش نرخ بهره، نشان داد که با ادامه مبارزه آن برای مهار تورم، افزایش‌های آتی امکان‌پذیر است.

 

این تنظیم‌کننده در بیانیه مطبوعاتی پس از جلسه شورا تاکید کرد:

چشم‌انداز تورم برای مدت طولانی همچنان بسیار بالا است. این سازمان توضیح داد در حالی که تورم کل در ماه‌های اخیر کاهش یافته است، فشارهای اساسی قیمت همچنان قوی هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا