ECB تمرکز یورو دیجیتال را بر پرداخت‌ها تقویت می‌کند

فابیو پانتا، یکی از اعضای هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا (ECB)، اعلام کرد که پروژه یوروی دیجیتال وارد فاز نهایی خود می‌شود. پانتا قبل از کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا اظهار داشت که یورو دیجیتال در صورت تصویب، بر تسهیل پرداخت‌ها برای اروپایی‌ها متمرکز خواهد شد.

 

Panetta از ECB تمرکز پرداخت دیجیتالی یورو را توضیح می‌دهد

فابیو پانتا، یکی از اعضای هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا، اعلام کرد که پروژه یوروی دیجیتال، ابتکاری که به دنبال دیجیتالی کردن ارز فیات اروپا است، در حال رسیدن به مراحل نهایی تحقیقات خود است و یکی از اولین اهداف پروژه ایجاد آن به عنوان یک روش پرداخت جهانی است.

 

پانتا در بیانیه‌ای مقدماتی که در ۲۴ آپریل در برابر کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا ارائه شد، توضیح داد که هیچ وسیله پرداخت دیجیتالی واحدی در سراسر اتحادیه اروپا وجود ندارد.

 

پانتا اظهار داشت:

ما در حال بررسی راه‌حل‌های فنی بوده‌ایم که مردم را قادر می‌سازد تا به راحتی در هر نقطه از منطقه یورو به یوروی دیجیتال پرداخت کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا