ECB هیچ علاقه‌ای به اطلاعات شخصی کاربران ندارد

در حالی که ناشناس بودن هنوز به عنوان موضوع اصلی یک CBDC اروپایی باقی مانده است، رقابت اجتناب‌ناپذیر با بانک‌های خصوصی نیز سوالاتی را ایجاد می‌کند. ذینفعان مختلف در اتحادیه اروپا به تحقیق در مورد پتانسیل یک ارز دیجیتال بانک مرکزی واحد (CBDC) ادامه می‌دهند، نمایندگان مؤسسات بانکی خصوصی و دولتی نظرات خود را در مورد یوروی دیجیتال به اشتراک می‌گذارند.

 

در شماره جدید مجله Views که در ماه آپریل منتشر شد، موضوع یوروی دیجیتال توجه بسیاری از سخنرانان را به خود جلب کرد

Evelien Witlox، مدیر برنامه یورو دیجیتال در بانک مرکزی اروپا (ECB)، سه مورد استفاده را که توسط بانک مرکزی اروپا در اولویت قرار گرفته اند، ارائه می‌دهد. اینها پرداخت‌های شخص به شخص است که بین افراد انجام می‌شود. پرداخت‌های مشتری به تجارت، از جمله تجارت الکترونیک و خریدهای انجام شده در فروشگاه فیزیکی و پرداخت‌ها به دولت یا توسط دولت.

 

موارد استفاده یک حوزه حساس برای بانکداران خصوصی است. همانطور که ژروم گریو، معاون مدیر عامل بانک فرانسوی Credit Agricole، اظهار داشت:

پول دیجیتال بانک مرکزی می‌تواند مدل کسب‌وکار سنتی بانک‌ها را با رقابت با فعالیت‌های جمع‌آوری آنها و مختل کردن ظرفیت تامین مالی آنها تهدید کند.

 

گریوت اصرار دارد که برای جلوگیری از این امر، یوروی دیجیتال باید به عنوان یک روش پرداخت به جای ذخیره ارزش محدود شود. این چیزی است که بورخارد بالز، یکی از اعضای هیئت اجرایی در Deutsche Bundesbank با آن موافق است. بالز تأکید می‌کند که بانک مرکزی اروپا و بانک‌های مرکزی ملی باید از گسترش بیش از حد ردپای خود در اکوسیستم اجتناب کنند، زیرا بخش خصوصی توزیع یوروی دیجیتال را انجام می‌دهد.

 

به نظر بالز، مشوق‌های اقتصادی برای مشارکت‌دادن واسطه‌ها ضروری است:

بنابراین، آنها نباید ارائه خدمات دیجیتالی یورو را به عنوان نوعی تعهد در نظر بگیرند، بلکه باید پتانسیل اقتصادی را با توسعه و رقابت برای راه‌حل‌های خلاقانه بررسی کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا