تسلط دلار آمریکا برای همیشه ادامه نخواهد داشت

پل کروگمن، اقتصاددان برنده جایزه نوبل، می‌گوید تسلط دلار آمریکا برای همیشه ادامه نخواهد داشت. وی ضمن شناخت روند دلارزدایی جهانی، نسبت به توانایی یوان چین برای جایگزینی دلار آمریکا به عنوان ارز غالب جهان ابراز تردید کرد.

 

نظر پل کروگمن اقتصاددان در مورد تسلط دلار آمریکا و یوان چین

پل کروگمن، برنده جایزه نوبل، سلطه دلار آمریکا و پتانسیل یوان چین برای جایگزینی دلار را در یک مقاله نظری که اوایل این ماه در نیویورک تایمز منتشر شد، مورد بحث قرار داد. کروگمن در سال ۲۰۰۸ برنده جایزه Sveriges Riksbank در علوم اقتصادی به یاد آلفرد نوبل برای تحلیل الگوهای تجاری و مکان فعالیت اقتصادی شد.

 

کروگمن روند رو به رشد دلارزدایی در سرتاسر جهان و کاهش بالقوه نقش دلار آمریکا در تجارت بین‌المللی را تأیید کرد، زیرا کشورهای بیشتری به دنبال دلارزدایی هستند. با این حال، با استناد به گزارش فدرال رزرو که شاخص‌های مختلف تسلط دلار را تحلیل می‌کند، تاکید کرد که سلطه دلار آمریکا در دو دهه گذشته ثابت مانده است و افزود که کاهش وضعیت دلار در کوتاه‌مدت بعید به نظر می‌رسد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا