تسلط ماینرهای استخراج S19 بر هش‌ریت بیت کوین

محققان Coin Metrics یک مطالعه پیشگامانه را در ۱۳ ژوئن منتشر کردند و از یک روش تحلیل غیرمنتظره ابتکاری برای استخراج بیت کوین رونمایی کردند. این تحقیق کارشناسان را قادر می‌سازد تا ریگ‌های ماینینگ خاص را که مسئول ایجاد هش در شبکه هستند، تشریح و شناسایی کنند، در حالی که مصرف انرژی و اثربخشی این ماشین‌ها را نیز ارزیابی می‌کنند. به طرز جالبی، داده‌ها نشان می‌دهند که Bitmain برای مدت طولانی تسلط خود را بر صنعت اعمال کرده است، با سه مدل اصلی Antminer که اکنون اکثریت هش‌ریت امروزی را در اختیار دارند.

 

روش پیشگامانه نشان می‌دهد که محققان می‌توانند نوع استخراج‌کننده، مصرف انرژی، زباله‌های الکترونیکی و کارایی را تشریح و شناسایی کنند

 

کریم هلمی، محقق Coin Metrics، یک مطالعه استخراج جدید با عنوان The Signal & The Nonce را فاش کرد که رویکرد جدیدی را برای کاوش در قدرت هش شبکه بیت کوین دارد. این مطالعه با معرفی یک روش ابتکاری، از الگوهای غیرعادی برای پرده‌برداری از سهم بازار که توسط هر ماینر استخراج ASIC که عملیات شبکه را هدایت می‌کند، استفاده می‌کند.

 

برای رمزگشایی داده‌ها، هلمی طیف متنوعی از ASICها را که موضوع تحقیق بودند، خریداری یا اجاره کرد. به منظور جمع‌آوری بینش، او یک استخر پروکسی با استفاده از سیستم رله Luxor ایجاد کرد. این رله حجم قابل توجهی از nonces تولید شده توسط هر دستگاه ASIC را رهگیری و با دقت ثبت کرد. متعاقباً، داده‌های جمع‌آوری‌شده کدگذاری شده و به فرمت‌های مختلف تبدیل شدند که امکان شناسایی الگوها را با وضوح بیشتری فراهم می‌کند که قبلاً هرگز سابقه نداشته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا