نقدینگی دلاری بانک‌ها کاهش میابد

پس از سقوط پر سر و صدا سه بانک بزرگ، یعنی بانک سیلورگیت، بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنیچر، چندین بانک مرکزی اعلامیه مشترکی مبنی بر واکنش سریع و هماهنگ اضطراری دادند. هدف از این مداخله تامین نقدینگی دلار آمریکا با هدف کاهش تاثیر چنین شوک‌های شدیدی بر جریان اعتبار به خانوارها و مشاغل بود. طبق بیانیه مشترک منتشر شده در روز سه‌شنبه، بانک‌های مرکزی تصمیم گرفته‌اند این ترتیبات خط سوآپ جدید معرفی‌شده را کاهش دهند و آنها را از حراج روزانه به عملیات هفتگی تغییر دهند.

 

بانک‌های مرکزی نقدینگی دلاری را کاهش دادند

بر اساس بیانیه مشترک چندین بانک مرکزی از جمله بانک انگلستان، بانک ژاپن، بانک مرکزی اروپا (ECB)، بانک ملی سوئیس و فدرال رزرو ایالات متحده، ترتیبات خط سوآپ دلار آمریکا به تازگی ایجاد خواهد شد و از روزانه به هفتگی کاهش میابد.

 

در این اطلاعیه بهبود شرایط تامین مالی دلار آمریکا و تقاضای پایین در سررسید ۷ روزه اخیر به عنوان دلیل کاهش حراج ذکر شده است. با این حال، بانک‌های مرکزی می‌گویند که بازگشت نقدینگی برای کاهش فشارها در بازارهای تأمین مالی جهانی می‌تواند نرخ بهره عملیات را بسته به شرایط بازار تعدیل کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا