دلار همچنان پادشاه تسویه‌حساب‌های بین‌المللی است

علیرغم فشار برخی کشورها به سمت دلارزدایی، سهم استفاده از دلار آمریکا برای پرداخت‌های بین‌المللی در ماه آپریل به ۴۲.۷۱ درصد افزایش یافته است. بر اساس داده‌های انجمن ارتباطات مالی بین بانکی جهانی (SWIFT)، دلار همچنان پراستفاده‌ترین ارز در تسویه‌حساب‌های بین‌المللی است و یورو در جایگاه دوم قرار دارد.

 

دلار آمریکا همچنان گزینه ارجح برای تسویه‌حساب‌های بین‌المللی است

دلار آمریکا همچنان محبوب‌ترین گزینه برای پرداخت‌های فرامرزی است، حتی در میان فشارهای اخیر دلارزدایی از سوی کشورهایی مانند روسیه و چین. بر اساس داده‌های ارائه شده توسط انجمن ارتباطات مالی بین بانکی جهانی (SWIFT)، سازمانی که بانک‌های سراسر جهان را برای امکان تسویه‌حساب‌های بین‌المللی به هم مرتبط می‌کند، دلار آمریکا در ۴۲.۷۱ درصد از تسویه‌های بین‌المللی تکمیل‌شده در ماه آپریل استفاده شده است، که از این رقم افزایش یافته است. ۴۱.۷۴ درصد در ماه مارس ثبت شده است.

 

دخالت دلار آمریکا در پرداخت‌های بین‌المللی همچنان بالاست، حتی در شرایطی که دولت ایالات متحده اخیراً برای نجات چندین بانک از ورشکستگی وارد عمل شده است و در صورتی که جو بایدن و کنگره نتوانند به توافقی برای برداشتن سقف بدهی دست یابند، با تعطیلی احتمالی مواجه است. با اظهارات جانت یلن، وزیر خزانه داری، امکان ایجاد فاجعه اقتصادی وجود دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا