اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

مبارزه DOJ با استفاده مجرمانه از رمزنگاری

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) شبکه هماهنگ کننده دارایی دیجیتال در سراسر کشور را با بیش از ۱۵۰ دادستان فدرال ایجاد کرده است. این مقام توضیح داد که شبکه جدید تلاش‌های خود را برای مبارزه با تهدید فزاینده ناشی از استفاده غیرقانونی از دارایی‌های دیجیتال برای عموم مردم آمریکا بیشتر خواهد کرد.

 

شبکه هماهنگ کننده دارایی دیجیتال دولت ایالات متحده

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) روز جمعه اعلام کرد که بخش جنایی آن شبکه سراسری هماهنگ کننده دارایی دیجیتال (DAC) را ایجاد کرده است. وزارت دادگستری خاطرنشان کرد که راه‌اندازی شبکه DAC در پیشبرد تلاش‌های این وزارتخانه برای مبارزه با تهدید فزاینده ناشی از استفاده غیرقانونی از دارایی‌های دیجیتال برای مردم آمریکا است.

 

DOJ توضیح داد:

شبکه DAC که توسط تیم ملی اجرای ارزهای رمزنگاری شده (NCET) رهبری می‌شود، شامل بیش از ۱۵۰ دادستان فدرال منتخب از دفاتر دادستان‌های ایالات متحده و در سراسر بخش‌های این وزارتخانه است.

 

وزارت دادگستری افزود که شبکه DAC به عنوان انجمن اصلی آن برای دادستان‌ها برای کسب و انتشار آموزش‌های تخصصی، تخصص فنی و راهنمایی در مورد تحقیق و تعقیب جرایم دارایی‌های دیجیتال عمل خواهد کرد.

 

دستیار دادستان کل، Kenneth A Polite Jr از بخش جنایی وزارت دادگستری گفت:

تحولات دارایی‌های دیجیتال چشم‌انداز جدیدی را برای مجرمان ایجاد کرده است تا از نوآوری برای بیشتر تهدیدات جنایی و امنیت ملی در داخل و خارج از کشور استفاده کنند.

 

او توضیح داد:

از طریق ایجاد شبکه DAC، بخش جنایی و تیم ملی اجرای ارزهای رمزنگاری شده اطمینان حاصل می‌کنند که این وزارتخانه و دادستان‌های آن در بهترین موقعیت برای مبارزه با استفاده‌های جنایی همیشه در حال تکامل از فناوری دارایی دیجیتال هستند.

 

وزارت دادگستری در اکتبر سال گذشته تیم ملی اجرای ارزهای رمزنگاری شده را برای رسیدگی به تحقیقات و پیگردهای پیچیده سوء استفاده‌های جنایی از ارزهای دیجیتال، به ویژه جرایم انجام شده توسط صرافی‌های ارز مجازی، خدمات اختلاط و سقوط و بازیگران زیرساخت پولشویی راه‌اندازی کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا