اخبار جهان

ایلان ماسک: ۹۰% کاربران توییتر، ربات هستند

ایلان ماسک، شخص سال تایم و خبره Dogecoin اظهار داشت که پایگاه کاربری روزانه توییتر ممکن است تقریباً به طور کامل از ربات‌ها یا هرزنامه‌ها تشکیل شده باشد. آمارهای ناخوشایند برای شرکت ممکن است برای قیمت سهام آن در بازار پایان خوبی نداشته باشد.  طبق بیانیه ماسک، حساب‌های هرزنامه ممکن است در واقع بیشترین پروفایل را در این پلتفرم داشته باشند. بسیاری از حساب‌های کاربری که صرفاً برای ارسال هرزنامه یا کلاهبرداری از کاربران معتبر ایجاد شده‌اند، علامت سیاهی بر شهرت و به طور بالقوه سهام شرکت است.

ماسک در مورد حساب‌های هرزنامه می‌گوید: «این احتمال وجود دارد که بیش از ۹۰ درصد از کاربران فعال روزانه باشند، که این معیاری است که برای تبلیغ‌کنندگان مهم است»

علاوه بر آسیب به اعتبار، توییتر ممکن است با برخی از مشکلات جدی با تبلیغ کنندگان مواجه شود زیرا کاربران فعال روزانه معیار اصلی است که در محاسبه کارایی تبلیغات در نظر گرفته می شود. پیش از این، این کارآفرین اظهار داشت که هنوز هیچ تحلیلی را مشاهده نکرده است که نشان‌دهنده کمتر از ۵ درصد پلتفرم در مورد تعداد حساب‌های جعلی، اسپم یا تکراری در رسانه‌های اجتماعی باشد. تعداد اکانت های معتبر و کاربران واقعی روزانه یکی از نکات اصلی مورد توجه افرادی است که مایل به خرید یکی از بزرگترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی در جهان هستند. با انتشار اخباری در مورد قصد ماسک برای بررسی عمیق مهمترین معیارهای ارائه شده توسط این پلتفرم در فضا، سرمایه گذاران شروع به فروش سریع سهام توییتر خود کردند که باعث افت شدید ۱۰ درصدی در بازار شد. زمانی که شایعات در مورد خرید احتمالی ماسک از توییتر در فضا ظاهر شد، سهام TWTR بیش از ۵۵ درصد افزایش یافت و در نقطه‌ای به بالاترین حد چهار ماهه رسید. اما با گذشت زمان، ماسک در مسیر سبقت گرفتن از پلتفرم با موانع مختلفی روبرو شده است که خوش بینی سرمایه گذاران را از بین برد.

امتیاز دهید

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا