در تصمیم‌گیری در مورد ارز مشترک عجله نکنید

وزیر روابط بین‌الملل آفریقای جنوبی، نالدی پاندور، از کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی (BRICS) خواسته است که در دیدار در ماه اوت برای بحث در مورد راه‌اندازی ارز مشترک، نسبت به تصمیم‌گیری عجولانه احتیاط کنند. پاندور گفت که کشورش از بحث‌هایی که به منافع ملی کشورش مربوط می‌شود، ابایی نخواهد کرد. وزیر همچنین فاش کرد که بدهی آفریقای جنوبی در درجه اول به دلار است، بنابراین این کشور نمی‌تواند به راحتی دلار را کنار بگذارد.

 

ایجاد ارز مشترک بریکس

تنها چند ماه قبل از اینکه برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی (BRICS) همگی در ژوهانسبورگ برای بحث در مورد راه‌اندازی ارز مشترک گرد هم آیند، وزیر روابط بین الملل آفریقای جنوبی گفت که کشورهای عضو باید از تصمیم گیری شتابزده خودداری کنند. در اظهارات خود که توسط بلومبرگ منتشر شد، نالدی پاندور گفت در حالی که درخواست‌ها برای جایگزینی برای دلار در حال افزایش است، کشورهای بریکس هنوز باید مسئولانه به این بحث نزدیک شوند.

 

هشدار وزیر روابط بین‌الملل آفریقای جنوبی در شرایطی است که درخواست‌های فزاینده برای ایجاد یک واحد پولی مشترک برای استفاده کشورهای بریکس مطرح شده است. روسیه که توسط ایالات متحده و اتحادیه اروپا تحریم شده است، رهبر درخواست‌ها برای ایجاد جایگزینی برای سیستم مالی تحت سلطه دلار بوده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا