انتقال ۲۹ میلیون دلاری Do Kwon از زمان دستگیری

به گفته محققان، بنیانگذار Terraform Labs به نام Do Kwon، میلیون‌ها دلار ارز دیجیتال را از یک نهاد مرتبط با شرکت شکست خورده بلاکچین خود برداشت کرده است. مقامات کره جنوبی اکنون در حال تلاش برای یافتن دارایی‌های دیجیتالی هستند که گفته می‌شود از زمان دستگیری وی در مونته نگرو در ماه مارس منتقل شده است.

 

تلاش دادستان‌ها برای ردیابی توکن‌های میلیون‌ها دلاری مرتبط با Terrausd و Kwon

به گفته یک دادستان کره جنوبی که روی این پرونده کار می‌کند، بنا به گزارش دادستانی کره جنوبی، Do Kwon، کارآفرین رمزارز، ده‌ها میلیون دلار ارز دیجیتال را از یک نهاد مرتبط با پروژه بلاکچین که او قبل از فروپاشی آن در سال گذشته تاسیس و مدیریت می‌کرد، خارج کرده است.

 

دان سونگان، مدیر دفتر تحقیقات جرایم مالی در دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول، به بلومبرگ گفت که سکه‌های دیجیتال به ارزش ۲۹ میلیون دلار احتمالا توسط کوان شخصا یا به درخواست او پس از بازداشت او در بهار امسال منتقل شده است.

 

کوان که پس از سقوط استیبل کوین و ارز دیجیتال لونا، Terraform، در می ۲۰۲۲ ناپدید شد، در ۲۳ مارس سال جاری در حالی که قصد داشت مونته نگرو را با گذرنامه جعلی ترک کند، دستگیر شد. او در حال حاضر در کشور کوچک بالکان با محاکمه روبرو است.

 

دان فاش کرد که مقامات کره جنوبی اکنون در حال تلاش برای یافتن توکن‌هایی هستند که از یک کیف پول کریپتویی متعلق به Kwons Luna Foundation Guard (LFG)، نهادی که توسط Kwon برای کمک به حفظ پیوند terrausd با دلار تأسیس شده است، خارج شده‌اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا