افراد تاثیرگذارافراد تاثیرگذار 2021افراد تاثیرگذار 2022

دو کوان (Do Kwon) هم بنیانگذار و مدیرعامل Terraform Labs

زندگینامه دو کوان

دو کوآن کارآفرین کره جنوبی است که برای بنیان‌گذاری Terraform Labs در ژانویه ۲۰۱۸ و مدیریت آن شرکت به شهرت رسیده است. ترافورم لبز، اکوسیستم بلاکچین ترا که با توکن بومی LUNA قدرت گرفته است را اداره می کند. کوآن فارغ‌التحصیل از دانشگاه Stanford با تخصص در زمینه علوم کامپیوتر می باشد و در زبان های برنامه نویسی متعددی از جمله C++، جاوا و پایتون تبحر دارد. 

Do Kwon پیش از کار در Terraform Labs و بررسی ارزهای دیجیتال از طریق آن، بنیانگذار و مدیر عامل Anyfi بود؛ این شرکت مخابراتی بر روی ساخت راه حل های اتصال همتا به همتا، برای ارتباطات متمرکز بود. این کارآفرین همچنین به عنوان مهندس نرم‌افزار در فناوری مایکروسافت و اپل کار می کرد. 

مشارکت Known در دنیای بلاکچین، به سایر پروژه های رمزنگاری محبوب مانند پروتکل های Anchor و Mirror ختم شد. در سال ۲۰۱۹، نام کوآن در فهرست “۳۰ زیر ۳۰ سال” به عنوان رهبر برتر در رده مالی و سرمایه گذاری پر ریسک ثبت شد. دو کوآن همچنین چندین سرمایه گذاری شخصی چند میلیون دلاری در شرکت هایی با محوریت رمزنگاری مانند Flint، Iron Fish، pSTAKE و Ape Board انجام داده است.

 

دو کوآن در 2021

 

دو کوان در ۲۰۲۱

Terraform Labs مبلغ ۲۵ میلیون دلار را در اوایل ژانویه با همکاری دیجیتال گلکسیِ مایک نووگراتز در یک دور سرمایه گذاری دریافت کرد. ماه بعد، این شرکت Terraform Capital را با ۱۰ میلیون سرمایه اولیه راه‌اندازی کرد. هدف از این ابتکار ایجاد پروژه های اجتماعی در مراحل ابتدایی و ادغام استیبل‌کوین ترا (با تثبیت دلار)، TerraUSD و توکن حاکمیتی LUNA در امور مالی غیر متمرکز با پوشش هزینه ممیزی های امنیتی بوده است.

راه‌اندازی پروتکل Anchor یکی از بزرگترین نقطه عطف ترا بود که در ماه مارس انجام شد و به کاربران امکان ذخیره و یا قرض استیبل‌کوین ها و دارایی های Proof-of-Stake را می دهد. شرکت تا اواسط سال ۲۰۲۱، سرمایه های متعددی را دریافت می کرد که شامل یک سرمایه گذاریِ ۱۵۰ میلیون دلاری می شد که سرمایه گذاران بزرگ ارز دیجیتال همچون Pantera Capital و BlockTower Capital آن را هدایت می کردند.

دو کوآن سعی بر نفوذ به بازار آسیا در سال ۲۰۲۱ داشت که با رهبری “Think with Terra Ideathon” پیش می رفت؛ یک برنامه ی بلند مدت ۴ ماهه برای توسعه دهندگان هندی که به ساخت موارد استفاده از پرداخت های مبتنی بر بلاکچین در بخش های مختلف بیزینس اختصاص داشت.

همچنین دو کوآن بودجه های متعددی را برای شرکت هایی در طول سال در نظر گرفت؛ اپلیکیشن موبایلی دیفای (Alice) و شبکه جدید بلاکچین (Flare Network) از جمله این شرکت ها بودند. باید به این نکته هم اشاره کرد که Kwon همزان با رشد شرکتش، با موانع متعددی که کمسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تحمیل کرده بود، مواجه شد. اوراق بهادار ادعا کرده بود که آزمایشگاه های Kwon و Terraform قوانین اوراق بهادار و بورس را زیر پا گذاشته اند. 

 

دو کوآن در 2022

 

دو کوان در ۲۰۲۲

شرکت در ژانویه ۲۰۲۲ شرکتی غیرانتفاعی با نام “Luna Foundation Guard” افتتاح و بیش از ۴.۱ میلیارد دلار در آن سرمایه گذاری کرد. تمرکز این شرکت بر روی اکوسیستم ترا بود و با حمایت TerraUSD به دنبال تثبیت نوسانات LUNA می باشد.

انتظار می رود تا Terraform Labs در سال ۲۰۲۲ مبلغ ۴۰ میلیون دلار برای ورود به ورزش حرفه ای هزینه کند. علاوه بر این، شرکت در یک دور سرمایه گذاری با ارزش ۸۰ میلیون دلاری، برای Qredo شرکت کرد؛ Qredo زیر ساخت لایه ۲ غیرمتمرکز می باشد که برای نگهداری و تسویه دارایی های دیجیتالی مورد استفاده قرار می گیرد. احتمال این موضوع وجود دارد که دو کوآن علیرغم اختلافات همیشگی با تنظیم کننده های فدرال، روند سرمایه گذاری خود را حفظ کند و به گسترش پیشنهادهای ترا ادامه دهد. این کارآفرین همچنین شربط بندی های خود را بر روی آینده توکن ANC در پروتکل Anchor می بندد. 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا