اختلال در بازارهای مالی بدون وجود دلار

پل کروگمن، اقتصاددان برنده جایزه نوبل، می‌گوید که هیچ ارزی نمی‌تواند نقش دلار آمریکا را بازی کند. وی در مورد روند دلارزدایی و احتمال نکول آمریکا تاکید کرد که بدون دلار، بازارهای مالی به دلیل فقدان هر گونه دارایی امن و نقدی مختل خواهند شد.

 

اقتصاددان، پل کروگمن، در مورد دلارزدایی و جایگزین‌های USD

پل کروگمن که در سال ۲۰۰۸ برنده جایزه Sveriges Riksbank در علوم اقتصادی به یاد آلفرد نوبل برای تحلیل الگوهای تجاری و موقعیت فعالیت‌های اقتصادی شد، روز یکشنبه نظر خود را در مورد احتمال نکول آمریکا و از دست دادن دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره ارزش جهانی به اشتراک گذاشت.

 

او در توییتی توضیح داد:

خطر نکول بدهی این نیست که ارزهای دیگر نقش کلیدی را که اکنون توسط اوراق بهادار دلار ایفا می‌کنند، بر عهده بگیرد. این است که هیچ ارزی برای ایفای این نقش در دسترس نخواهد بود که بازارهای مالی به دلیل فقدان هر گونه دارایی امن و نقدی مختل خواهند شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا