بحث‌ها در جامعه بیت کوین بالا گرفت

این هفته، جامعه بیت کوین با بحث‌هایی درباره چالش‌های مقیاس‌پذیری شبکه سر و صدا کرده است. از آنجایی که کارمزدهای انتقال بلاکچین همچنان در حال افزایش است، حجم تراکنش‌های معوقه مانده در این مجموعه به میزان بی‌سابقه‌ای رسیده است. علاقه‌مندان به کریپتو دیدگاه‌های مختلف خود را در مورد این موضوع به اشتراک گذاشته اند که منجر به انبوهی از برداشت‌ها در پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی شده است.

 

چالش‌های مقیاس‌پذیری بیت کوین باعث بحث و جدل و دیدگاه‌های گوناگون می‌شود

افزایش اخیر در استفاده از توکن Ordinals و BRC20 منجر به افزایش قابل توجهی در فعالیت Onchain شده است و باعث سرریز شدن ممپول با بیش از ۴۰۰,۰۰۰ تراکنش شده است. در حال حاضر، ۱۹۴ بلاک باید استخراج شود تا بلاک‌لاگ پاک شود، که به طور متوسط هر بلاک، بیش از ۲۴ ساعت طول می‌کشد. در نتیجه، مردم طیف گسترده‌ای از نظرات را در مورد این موضوع به اشتراک می‌گذارند، برخی از هزینه‌های بالاتر و افزایش فعالیت‌های زنجیره‌ای لذت می‌برند، در حالی که برخی دیگر گمان می‌کنند که بلاکچین مورد حمله قرار گرفته است. در همین حال، برخی معتقدند که طرح به اصطلاح مهاجم ناپایدار است و در نهایت از بین خواهد رفت.

 

یکی از افراد حدس می‌زند:

این mempool با پرداخت‌های ۵۴۶sat برای بالا بردن کارمزدها و مسدود کردن تراکنش‌های عادی اسپم شده است. اگر دولتی پشت این قضیه باشد چه؟ یا خود ساتوشی؟

 

برخی از افراد این عقیده را داشتند که هزینه‌های بالا برای جلوگیری از ارسال هرزنامه‌ها به کار می‌رود.

 

یکی دیگر از افراد در توییتی نوشت:

هزینه‌های بالای زنجیره‌ای شبکه از خود محافظت می‌کند، تضمین می‌کند که ارسال هرزنامه اتفاق نمی‌افتد و به شبکه حمله نمی‌شود.

 

از این منظر، هزینه‌های بالا چیز بسیار خوبی است. ممپول موجودی زنده و پویا است. با خالی شدن آن، هزینه‌ها در نهایت دوباره کاهش می‌یابد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا