گفتگوی کشورهای G7 برای مقابله با اجبار اقتصادی چین

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده گفت، کشورهای گروه هفت (G7) در حال بحث در مورد راه‌هایی برای مقابله با اجبار اقتصادی چین علیه سایر کشورها هستند. وی با اشاره به اینکه کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و اتحادیه اروپا نگرانی‌های مشابهی دارند، تاکید کرد که هر اقدامی از سوی ایالات متحده، در محدوده محدود و هدفمند فناوری‌هایی است که پیامدهای آشکار امنیت ملی وجود دارد.

 

جنت یلن خواستار تلاش‌های هماهنگ برای مقابله با اجبار اقتصادی چین شد

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی فاش کرد که اعضای گروه هفت (G7) در حال بحث در مورد چگونگی پاسخ به استفاده چین از اجبار اقتصادی علیه سایر کشورها هستند. این کنفرانس مطبوعاتی در نیگاتا، ژاپن، پیش از نشست وزرای دارایی و روسای بانک مرکزی G7 که یلن در آن شرکت کرد، برگزار شد. ژاپن در سال جاری ریاست گروه ۷ را بر عهده دارد.

 

یلن با اشاره به اینکه ایالات متحده مدتی است در فکر اعمال محدودیت‌های خاص‌تری بر سرمایه‌گذاری خارجی به چین بوده و این موضوع را با متحدان خود در G7 در میان گذاشته است، اظهار داشت:

ما در حال گفتگو با همکاران G7 خود بوده‌ایم و من انتظار دارم که این جلسات حداقل به شکل غیررسمی ادامه یابد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا