یوان دیجیتال به سیم‌کارت‌ها اضافه شد

موسسه مالی دولتی بانک چین همکاری خود را با China Unicom و China Telecom به منظور آزمایش سیم‌کارت‌ها و پرداخت‌های ارتباط نزدیک (NFC) مرتبط با renminbi افشا کرده است. بانک چین توضیح می‌دهد که این آزمایشی توسط کاربران و مناطق منتخب آزمایش می‌شود و در حال حاضر فقط از تلفن‌های اندرویدی پشتیبانی می‌کند.

 

استفاده چین از یوان دیجیتال در سیم‌کارت‌ها و تراکنش‌های NFC

ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) که e-CNY نامیده می‌شود که با نام یوآن دیجیتال یا رنمینبی شناخته می‌شود، همچنان شاهد رشد زیرساخت‌ها است. در ۱۰ ژوئیه، بانک چین اعلام کرد که CBDC این کشور با سیم کارت و پرداخت‌های NFC آزمایش می‌شود. در حال حاضر، این آزمایش برای کاربران منتخب در حال اجرا است و به تدریج در مناطق آزمایشی منتخب در آینده نزدیک تبلیغ خواهد شد.

 

بانک مرکزی چین فاش می‌کند که با China Unicom و China Telecom به منظور ساده کردن یوان دیجیتال به سمت باز کردن قابلیت‌های جدید شریک شده است. کیف پول سخت‌افزاری سیم کارت توسط موسسه مالی دولتی به عنوان کیف پول سخت‌افزاری شناخته می‌شود.

 

بانک چین در بیانیه‌ای توضیح می‌دهد:

کاربران دیجیتال رنمینبی فقط باید سیم کارت صادر شده توسط اپراتور مخابراتی را روی تلفن‌های خود نصب کنند، به برنامه دیجیتال رنمینبی وارد شده و کیف پول سخت‌افزاری سیم‌کارت را فعال کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا