اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

روپیه دیجیتال آزمایشی به زودی راه اندازی می‌شود!

بانک مرکزی هند (RBI)، می‌گوید که به زودی راه‌اندازی آزمایشی محدود ارز دیجیتال این کشور، روپیه دیجیتال، را برای موارد استفاده خاص آغاز خواهد کرد. بانک مرکزی توضیح داد گزینه‌های فن‌آوری متعددی باید مورد آزمایش قرار گرفته و بر اساس نتایج، معماری نهایی تصمیم‌گیری شود.

 

RBI برای راه‌اندازی پایلوت روپیه دیجیتال آماده می‌شود

بانک مرکزی هند (RBI) روز جمعه گزارشی با عنوان یادداشت مفهومی ارز دیجیتال بانک مرکزی منتشر کرد. RBI توضیح داد که سند ۵۱ صفحه‌ای اهداف، انتخاب‌ها، مزایا و خطرات انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در هند را توضیح می‌دهد و اضافه می‌کند که در حال بررسی مزایا و معایب معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی است.

 

RBI تصریح کرد که CBDC آینده که به آن ₹e (روپیه دیجیتال) نیز گفته می شود، به طور اساسی با اسکناس تفاوتی ندارد، اما دیجیتال بودن آن احتمالا آسان تر، سریع تر و ارزان‌تر است.

 

 

جزئیات گزارش می‌افزاید:

RBI در حال حاضر مشغول کار به سمت استراتژی پیاده‌سازی مرحله‌ای است، مراحل مختلف آزمایشی را طی می‌کند و به دنبال آن راه‌اندازی نهایی را طی می‌کند و همزمان موارد استفاده‌ای را بررسی می‌کند که می‌توانند با حداقل یا بدون اختلال اجرا شوند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا