اخبار قانون‌ گذاریاخبار آلت‌کوین‌هااخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

آزمایش تسویه روبل دیجیتال در سال ۲۰۲۳

روسیه این هفته اعلام کرد که مقام پولی روسیه قصد دارد سال آینده اولین تسویه حساب ها را با روبل دیجیتال انجام دهد. این مقام در صحبت با قانونگذاران روسی بر نقش مهمی که ارز جدید در شرایط تحریم برای روسیه ایفا خواهد کرد، تاکید کرد.

 

روسیه روبل دیجیتال را در تسویه حساب ها و پرداخت های بین المللی آزمایش می کند

راه اندازی کامل روبل دیجیتال، ارز دیجیتال بانک مرکزی روسیه (CBDC)، طبق استراتژی توسعه بازار مالی تایید شده وزارت دارایی باید قبل از سال ۲۰۳۰ انجام شود. الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه در دومای ایالتی اعلام کرد، با این حال، بانک مرکزی روسیه (CBR) قصد دارد آزمایش آن را در شهرک‌ها از سال ۲۰۲۳ آغاز کند. به نقل از تاس، او توضیح داد:

ما به سرعت یک نمونه اولیه از روبل دیجیتال ایجاد کردیم، اکنون در حال آزمایش با بانک ها هستیم. سال آینده به صورت آزمایشی آن را در اقتصاد واقعی انجام خواهیم داد.

 

CBR آزمایشات خود را با روبل دیجیتال در ژانویه آغاز کرد و اولین تراکنش های موفق بین کیف پول های فردی را در اواسط فوریه اعلام کرد. پنج مؤسسه مالی در حال حاضر شرکت می‌کنند و در ماه‌های آینده، هفت بانک دیگر به آزمایش‌هایی خواهند پیوست که انتظار می‌رود در طول سال ۲۰۲۲ ادامه یابد.

 

نابیولینا تاکید کرد که روبل دیجیتال فرصت های جدیدی را برای روسیه، شهروندان و کسب و کارها ایجاد خواهد کرد. دولت برای پرداخت های هدفمند برای حمایت از بخش های خاصی از اقتصاد و حوزه اجتماعی از آن استفاده خواهد کرد. نقل و انتقالات بین افراد رایگان خواهد بود، در حالی که پرداخت برای کالاها و خدمات ممکن است مشمول کمیسیون کوچک ۰.۴ تا ۰.۷٪ باشد.

استاندار در صحبت با نمایندگان مجلس تاکید کرد:

اکنون که روسیه تحت تحریم های بی سابقه غرب قرار دارد، ارز دیجیتال نقش ویژه ای ایفا خواهد کرد. انتظار می رود CBDC نه تنها تسویه حساب در داخل روسیه، بلکه پرداخت های فرامرزی با شرکای خود را نیز تسهیل کند.

 

رئیس بانک روسیه ابراز امیدواری کرد که نمایندگان روسیه اصلاحات قانونی لازم را برای ایجاد زمینه اجرای تجارت روبل دیجیتال اتخاذ کنند. تماس او پس از آن صورت گرفت که اوایل این هفته، اولگا اسکوروبوگاتووا، معاون اول فرماندار بر اهمیت پیشبرد پروژه روبل دیجیتال تاکید کرد و اطمینان داد که بانک آزمایشات را به تاخیر نخواهد انداخت.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا