ارز دیجیتال با پشتوانه طلای بانک مرکزی زیمبابوه

رئیس بانک مرکزی زیمبابوه، جان مانگودیا، اخیرا فاش کرد که موسسه او در حال برنامه‌ریزی برای معرفی یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا است. به گفته وی، انتظار می‌رود ارز دیجیتال با پشتوانه طلا که به زودی معرفی می‌شود به کاهش تقاضای ساکنان محلی برای دلار آمریکا کمک کند.

 

رام کردن تقاضای بالا برای دلار آمریکا

بانک مرکزی زیمبابوه گفته است که ارز دیجیتالی با پشتوانه طلا را معرفی خواهد کرد که هم به عنوان یک وسیله مبادله جایگزین و هم به عنوان ذخیره ارزش استفاده خواهد شد. طبق گزارشی در ساندی میل، این نسخه با پشتوانه طلا از ارز زیمبابوه مکمل سکه‌های طلای فیزیکی است که در سال ۲۰۲۲ توسط بانک مرکزی زیمبابوه (RBZ) معرفی شد.

 

همانطور که در اوایل ژوئیه ۲۰۲۲ گزارش شد، سکه‌های طلا بخشی از استراتژی چندجانبه RBZ بود که به دنبال متوقف کردن کاهش ارزش پول محلی بود. چند ماه پس از معرفی، جان مانگودیا، رئیس بانک مرکزی زیمبابوه گفت که سکه‌های طلا ثابت کرده‌اند که ابزار بازار آزاد مؤثری برای از بین بردن نقدینگی مازاد در اقتصاد هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا