دارایی‌های دیجیتال به مبلغ ۱ میلیارد روبل در روسیه

مطبوعات محلی گزارش دادند که پلتفرم‌های مجاز توسط دولت روسیه دارایی‌های دیجیتالی به ارزش حدود یک میلیارد روبل در ماه آپریل منتشر کردند. افزایش حجم به شرکت‌های روسی نسبت داده می‌شود که ابزارهای مالی جدید را در میان دسترسی محدود به سرمایه سنتی آزمایش می‌کنند.

 

بازار دارایی‌های دیجیتال روسیه با خشک شدن بازارهای سرمایه برای مشاغل روسی زنده می‌شود

 

به گزارش کومرسانت، هفت جایگذاری دارایی‌های مالی دیجیتال (DFA) به ارزش مجموعاً حدود ۱ میلیارد روبل (۱۳ میلیون دلار) در ماه گذشته در روسیه انجام شد. کارشناسان به نقل از بیزینس دیلی خاطرنشان می‌کنند که اگرچه این بازار هنوز نسبتاً کوچک است، اما پروژه‌های مهمی تا پایان سال جاری پیش‌بینی شود.

 

DFAها ابزارهای نسبتا جدیدی در روسیه هستند که در قانون دارایی‌های مالی دیجیتال تعریف شده‌اند که در ژانویه ۲۰۲۱ لازم‌الاجرا شد.

 

بیشتر DFAهای صادر شده در ماه آپریل توسط اکثریت دولتی Sberbank، بزرگترین موسسه بانکی روسیه و پس از آن Alfa-Bank، بزرگترین بانک خصوصی در کشور فروخته شد. این دو از اپراتورهای پلتفرم‌های DFA مجاز توسط بانک روسیه، در کنار Atomyze که در توکن‌سازی کالاها تخصص دارد، شرکت فین‌تک Lighthouse و اخیراً دارای مجوز Masterchain هستند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا