دارایی‌های دیجیتال و بانک‌های اروپایی

موسسات اتحادیه اروپا اعلام کردند، بانک‌های اتحادیه اروپا باید میزان قرار گرفتن خود در معرض ارزهای دیجیتال را افشا کنند. این تعهد تحت یک قرارداد برای اجرای استانداردهای نظارتی مورد توافق جهانی با هدف بهبود انعطاف‌پذیری موسسات مالی معرفی خواهد شد.

 

توافقی برای نهایی کردن اصلاحات اتحادیه اروپا در قوانین بانکی برای رسیدگی به ریسک‌های کریپتویی انجام شد

نمایندگان پارلمان اروپا، شورا و کمیسیون به یک توافق موقت برای اصلاح مقررات اتحادیه اروپا در مورد نیاز سرمایه برای بانک‌ها دست یافتند. این تغییرات به دنبال مقاوم‌تر کردن بانک‌های اتحادیه اروپا در برابر شوک‌های اقتصادی با اجرای استانداردهای جهانی بازل III و در نظر گرفتن ویژگی‌های اروپایی است.

 

سومین توافق بازل توسط اتحادیه اروپا و شرکای G20 آن در کمیته بازل نظارت بر بانک به توافق رسید. این چارچوبی از استانداردهای بین‌المللی برای کفایت سرمایه بانک، تست استرس و الزامات نقدینگی را نشان می‌دهد که برای اولین بار در اواخر سال ۲۰۱۰ اعلام شد اما اجرای آن بارها تا سال ۲۰۲۵ به تعویق افتاد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا