بلاکچین دیجی بایت – رقیبی برای بیت کوین

معرفی بلاکچین DigiByte

بلاکچین دیجی بایت، یک پلتفرم ارز دیجیتال و بلاکچین همتا به همتا است. ارز دیجی بایت با علامت اختصاری DGB به عنوان وسیله مبادله برای برنامه های غیرمتمرکز (dApps) و قراردادهای هوشمند ساخته شده بر روی بلاکچین DigiByte استفاده می شوند.

بلاکچین DigiByte به گونه ای طراحی شده است که مقیاس پذیر باشد و ظرفیت پردازش تعداد زیادی تراکنش در ثانیه را دارد. DigiByte یکی از جایگزین های قدیمی ارزهای دیجیتال برای بیت کوین است و در اصل مبتنی بر بلاکچین بیت کوین است.

 

آشنایی با ارز دیجی بایت

DigiByte در سال ۲۰۱۳ با هدف ایجاد یک ارز دیجیتال سریع و امن راه‌اندازی شد که بتواند به جامعه گسترده‌تر و غیرمتمرکزتری نسبت به بیت کوین دسترسی پیدا کند.
DigiByte از مکانیزم عملیاتی اثبات کار استفاده می کند، که از فرآیندی به نام استخراج برای تولید نشانه های DGB جدید و پردازش تراکنش های DGB استفاده می کند. بلاکچین DigiByte که به گونه ای طراحی شده است که سازگار باشد، از چندین روش استخراج پشتیبانی می کند.
پنج الگوریتم استخراج مختلف که دیجی‌بایت پشتیبانی می کند عبارتند از:

  • Sha256
  • Scrypt
  • Skein
  • Qubit
  • Odocrypt

بلاکچین DigiByte طوری برنامه ریزی شده است که به طور مداوم میزان قدرت محاسباتی مورد نیاز برای افزودن موفقیت آمیز یک بلوک جدید به بلاکچین DigiByte را تغییر دهد. هر بار که یک بلوک جدید به بلاکچین DigiByte اضافه می شود، دشواری بلاک تغییر میکند.

 

بلاکچین دیجی بایت از سه لایه تشکیل شده است

  • لایه بالایی از برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند که در پلتفرم DigiByte ادغام شده اند
  • یک دفتر کل الکترونیکی عمومی که توسط بلاکچین DigiByte ایجاد و نگهداری می شود
  • شبکه جهانی از گره‌های DigiByte که تراکنش‌ های DGB را رله و اعتبارسنجی می‌کنند و ارز جدید DGB را ضرب می‌کنند

 

چندین ویژگی DigiByte پلتفرم بلاک چین را منحصر به فرد می کند

 

چندین ویژگی منحصر به فرد بلاکچین DigiByte

فرآیند استخراج چند الگوریتمی: با پشتیبانی از پنج الگوریتم مختلف برای ماینینگ، DigiByte غیرمتمرکزتر و به طور کلی امن تر از پلتفرمی است که فقط از یک فرآیند استخراج پشتیبانی می کند.

تغییرات سختی بلاک: با تغییر میزان قدرت محاسباتی مورد نیاز برای استخراج هر بلوک، بلاکچین DigiByte احتمال تصاحب شبکه توسط گروه تلفیقی از ماینرها را به حداقل می رساند.

بدون ICO: بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده برای توسعه و راه‌اندازی یک پلتفرم بلاکچین از طریق عرضه اولیه کوین (ICO) سرمایه تولید می کنند. DigiByte بدون ICO راه‌اندازی شد و کاملاً داوطلبانه است.

 

دیجی بایت در مقابل بیت کوین

 

بلاکچین دیجی بایت در مقابل بیت کوین

ممکن است در مورد تفاوت دیجی بایت با بیت کوین تعجب کنید. در حالی که پلتفرم دیجی بایت در اصل مبتنی بر کد بیت کوین است، دیجی بایت و بیت کوین تفاوت‌های کلیدی دارند:

حداکثر عرضه کوین: هم دیجی بایت و هم بیت کوین حداکثر عرضه کوین را دارند، اما حداکثر تعداد DGB از حداکثر عرضه بیت کوین با یک مرتبه بزرگی بیشتر است. حداکثر عرضه DGB 21 میلیارد توکن است، در حالی که عرضه سکه بیت کوین به ۲۱ میلیون توکن محدود شده است.

برنامه پاداش استخراج: دیجی بایت و بیت کوین هر دو به‌تدریج مقدار ارز دیجیتالی را که به عنوان پاداش به ماینرها پرداخت می شود، کاهش میدهند، اما دو شبکه بلاکچین از برنامه‌ های کاهش متفاوتی استفاده می کنند. پاداش هر بلاک دیجی بایت هر ماه ۱ درصد کاهش می یابد، در حالی که پاداش بیت کوین تقریباً هر چهار سال یک‌بار نصف میشود.

سرعت تراکنش: دیجی بایت میتواند تراکنش‌ ها را سریع‌تر از بیت کوین پردازش کند، زیرا بلاک های جدید را بیشتر به بلاکچین اضافه میکند. تراکنش های DigiByte در حدود ۱۵ ثانیه پردازش می شوند، در حالی که میانگین زمان پردازش یک بلوک از تراکنش های بیت کوین ۱۰ دقیقه است.

 

سوال های متداول

 

سؤال های متداول

آیا دیجی بایت بهتر از بیت کوین است؟

DigiByte ادعا می کند که از بیت کوین ایمن تر است زیرا بلاکچین آن از مکانیسم های استخراج متنوعی پشتیبانی می کند. بلاکچین دیجی بایت میتواند تراکنش‌ ها را سریع‌تر پردازش کند، زیرا بلاک های جدید دیجی بایت بیشتر از بلاک های جدید بیت کوین اضافه می‌ شوند. بیت کوین ارز دیجیتال اصلی با بیشترین ارزش بازار است.

آیا دیجی بایت امن است؟

پلتفرم DigiByte از فناوری بلاکچین استفاده میکند که به طور کلی ایمن در نظر گرفته میشود. DigiByte امنیت بلاکچین خود را با دو معیار کلیدی (پشتیبانی از چندین مکانیسم ماینینگ و تنظیم مکرر دشواری استخراج)، افزایش میدهد.

چگونه می توانم DGB بخرم؟

ساده‌ترین راه برای خرید DGB از طریق صرافی ارز دیجیتال است. KuCoin و Bittrex دو صرافی هستند که از توکن های DigiByte پشتیبانی می کنند. بسته به صرافی رمزنگاری که استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد قبل از خرید DGB، ارز دیجیتال دیگری مانند اتریوم را خریداری کنید.

شما همواره میتوانید “قیمت لحطه ای ارز دیجی بیت” را در سایت ما مشاهده کنید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا