سختی شبکه بیت کوین به اوج جدیدی رسید

در ۱۸ می ۲۰۲۳، در بلاک ۷۹۰,۲۷۲، سختی بیت کوین پس از افزایش ۳.۲۲ درصدی در روز پنجشنبه به بالاترین حد خود رسید. سختی شبکه اکنون به ۴۹.۵۵ تریلیون، یا ۰.۹۰ درصد از ۵۰ تریلیون هش رسیده است، که کشف پاداش بلاک را به سخت‌ترین مشکلی که تا به حال داشته است تبدیل می‌کند.

 

سختی بیت کوین به قلمروی ناشناخته می‌رسد و ماینرها را تحت فشار قرار می‌دهد

در این سال، بیت کوین بار دیگر با جهش ۳.۲۲ درصدی سختی شبکه، رکورد شکست و به اوج بی‌سابقه ۴۹.۵۵ تریلیون رسید. سختی شبکه معیاری است برای یافتن مقدار هش که معیارهای لازم برای اضافه شدن یک بلاک جدید به بلاکچین بیت کوین را برآورده کند. قابل توجه است که افزایش سختی اخیر به دنبال کاهش ۱.۴۵ درصدی در بلاک ۷۸۸,۲۵۶ بود، جایی که سختی زنجیره برای تقریباً دو هفته در ۴۸.۰۱ تریلیون باقی ماند.

 

ماینرهای بیت کوین در حال حاضر ۳۶۳.۸۴ اگزاهش در ثانیه (EH/s) را به بلاکچین بیت کوین اختصاص می‌دهند. آخرین افزایش ۳.۲۲ درصدی در بلاک ۷۹۰۲۷۲ اتفاق افتاد و تغییر سختی بعدی باید در ۳۱ می ۲۰۲۳ یا حدود آن رخ دهد. آمارهای اخیر نشان می‌دهد که فواصل بلاک کمی بیشتر از میانگین ده دقیقه‌ای معمول است. ساعت ۷:۳۰ بعد از ظهر به وقت شرق در ۱۸ می، فواصل زمانی بین ده دقیقه و ۱۲ ثانیه تا ده دقیقه و ۳۳ ثانیه بود.

 

در ۷۲ ساعت گذشته، استخر استخراج بیت کوین پیشرو Foundry USA با هش تقریبا ۱۰۹.۰۴ EH/s بوده است. این ۳۰.۰۲ درصد از کل هش‌ریت شبکه بیت کوین را در آن بازه زمانی تشکیل می‌دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا