اختلاف قیمت دارایی‌ها در بایننس و سایر صرافی‌ها

از ۱۷ ژوئیه ۲۰۲۳، داده‌های جدید نشان‌دهنده افزایش نگران‌کننده اختلاف بین نرخ ارز بایننس ایالات متحده و میانگین جهانی است. در ابتدا، تنها با ۲ تا ۵ درصد در اواخر ژوئن، این اختلاف به شدت افزایش یافت و تا اواسط ژوئیه به ۱۶ درصد رسید. اگرچه بیت کوین در روز دوشنبه کمی بالای ۳۰,۰۰۰ دلار باقی ماند، ارزش آن در بایننس US تقریباً ۵۰۰۰ دلار کمتر از میانگین جهانی در رابطه با جفت دلار است.

 

جفت‌های معاملاتی USD در بایننس ایالات متحده تفاوت‌های قابل توجهی را نشان می‌دهند

در آغاز هفته، اقتصاد دیجیتال با کاهش ۱.۲۲ درصدی ارزش مواجه شد و آن را به ۱.۲ تریلیون دلار کاهش داد. بیت کوین (BTC) ارزش معاملاتی حدود ۳۰,۰۳۰ دلار در هر واحد را حفظ می‌کند، در حالی که اتریوم (ETH) تقریباً ۱,۹۰۵ دلار در هر سکه است. با این حال، واگرایی قیمت در بین BTC ،ETH و سایر سکه‌های انتخابی که منحصراً با دلار آمریکا جفت شده‌اند در Binance US، یک صرافی برجسته ارزهای دیجیتال، همچنان در حال گسترش است.

 

طبق داده‌های ۱۷ ژوئیه، معاملات BTC/USD مبادلات بیت کوین را با نرخ کاملاً پایین‌تر ۲۵,۰۷۳ دلار نشان می‌دهد که ۱۶.۹۲ درصد پایین‌تر از میانگین جهانی نرخ ارز برای BTC است. ناهماهنگی‌های مشابه در نرخ‌های مبادله بایننس ایالات متحده برای اکثر دارایی‌های ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها زمانی که با دلار آمریکا تطبیق داده می‌شوند، آشکار است. به عنوان مثال، اتر که در حال حاضر بالای ۱۹۰۰ دلار در هر واحد معامله می‌شود، به طور قابل توجهی در بایننس ایالات متحده به حدود ۱۵۹۵ دلار کاهش میابد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا