افراد تاثیرگذارافراد تاثیرگذار 2021افراد تاثیرگذار 2022

دوین فینزر (Devin Finzer) بنیانگذار و مدیرعامل OpenSea

زندگینامه دوین فینزر

دوین فینزر مدیر عامل OpenSea است؛ مرکزی محبوب در سال ۲۰۲۱ که توکن های غیرقابل تعویض (NFT) را ایجاد و به تجارت آنها می پردازد. دوین فینزر، پلتفرم مبتنی بر اتریوم را در سال ۲۰۱۷ با یکی از بنیانگذاران با نام Alex Atallah راه‌اندازی کرد. با توجه به سوابق Finzer، چندین نقطه در زندگی او وجود داشته است که منجر به توقف وی شده بود. این نقاط به حضور فینزر در دانشگاه Brown، در رشته ی ریاضیات و علوم کامپیوتری بر می گشت. او در گوگل به عنوان کارآموز مهندسی نرم‌افزار مشغول به کار شد و بعد ها همان وظیفه و نقش را در پینترست انجام داد.

در سال ۲۰۱۵، دوین فینزر پروژه ای را با همکاری شخص دیگری بنیانگذاری کرد؛ پروژه Claimdog. این پروژه به دنبال راه حلی برای کمک به مردم بود تا بتوانند وجوهی را که طلب دارند را دریافت کنند. طبق گفته های Credit Karma که سال ۲۰۱۶ اقدام به خرید این پروژه کرد، پروژه ی کلیم‌داگ حسابی موفقیت آمیز بود.

 

زندگینامه دوین فینزر

 

دوین فینزر در سال ۲۰۲۱

NFT ها در سال ۲۰۲۱ شدیدا مورد توجه قرار گرفتند و آن درست همانند استقبال افراد از DeFi در سال ۲۰۲۰ و شور عرضه اولیه سکه در سال ۲۰۱۷ بود. NFT ها منحصر به فرد و مبتنی بر بلاکچین هستند که طیف گسترده ای از کاربردها را دارند. هر کدام از NFT ها در سال ۲۰۲۱ با ارزش میلیون ها دلار به فروش می رسید. یکی از مشهورترین ها احتمالا “Everyday: The First 5000 Days” می باشد که توسط هنرمندی با نام مایک وینکِل‌من ساخته و با ۶۹ میلیون دلار به فروش رسید.

افراد مشهور بسیاری نیز در این جایگاه شرکت کردند. OpenSea در سال ۲۰۲۱ پلتفرمی کانونی برای NFT ها محسوب می شد که تقریبا میزبان مبادلاتی با ارزش ۱۴ میلیارد دلار در طول سال بود. تنها در ماه دسامبر سال ۲۰۲۱، ۳.۲۵ میلیارد حجم در OpenSea ثبت شد.

تا ماه آگوست، تنها ۳۷ نفر در این پلتفرم مشغول به کار بودند. پروژه در ماه دسامبر اعلام کرد که قصد دارد Brian Roberts را به عنوان مدیر ارشد مالی خود اضافه کند؛ برایان رابرتس تجربه ی مدیر ارشد مالی بودن در Lyft را داشت. نیروگاه اصلی فناوری Adobe از شراکت خود با OpenSea و سایر پروژه ها رو نمایی کرد که باعث شد تا تأیید صحت NFT، پتانسیل بیشتری بگیرد. همچنین، اوپن‌سی خبر های بسیار دیگه ای را در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد که شامل رونمایی از اپلیکیشن موبایل خود و ارتقای پلتفرم می باشند. 

با این حال، همیشه همه چیز گل و بلبل نبوده است. اطلاعاتی منتشر شد، مبنی بر اینکه کارمندی در OpenSea از جایگاه خود استفاده کرد تا به منافع خود برسد. ظاهراً، اطلاعاتی را که آن کارمند از کار در پلتفرم به دست آورده بود را به سایر افراد فروخته است؛ اطلاعاتی که عموم مردم از آنها بی خبر بودند. دوین فینزر با انتشار وبلاگ شرکتی، مردم را از اتفاقات مرتبط با کارمند مطلع کرد و به علاوه، به افراد اعلام کرد که کارمند متخلف از شرکت اخراج شد.

 

زندگینامه دوین فینزر1

 

دوین فینزر در سال ۲۰۲۲

سال ۲۰۲۲ شروع پیشرفت های رو به جلوی اوپن سی به شمار می آید. در ماه ژانویه، دو بنیانگذار با نقش های مدیر ارشد مالی و رئیس استراتژی در پلتفرم، خرید کیف پول انحصاری برای پلتفرم و راه حل دیفای را اعلام کردند. 

آیا رونق NFT ها در سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت؟ اگر این سال هم مانند ۲۰۲۱ باشد، ممکن است با گسترش کاربردهای توکن های دیجیتال، توجه ها کماکان شامل حال NFT ها شود. در این صورت، OpenSea می تواند شاهد رشد و حجم مداوم باشد؛ چراکه به جمعیت NFT ها پاسخ می دهد. با هدایت OpenSea توسط دوین فینزر، بازار می تواند مشارکت خود را در صنعت کریپتو و NFT ادامه دار ببیند. 

با توجه به نظرات رابرت در اواخر ۲۰۲۱ که اشتباه برداشت شده بود، فرضیه ای احتمالی از سوی OpenSea اعلام شد، مبنی بر اینکه این پلتفرم قصد عرضه عمومی در سال ۲۰۲۲ را دارد که بعد ها با شفاف سازی ها مشخص شد که در زمان آن نظریه ی رابرت، همچین نظریه ای وجود نداشته است.

طی کمپینی در فبریه ی ۲۰۲۲، NFT هایی با ارزش ۱.۷ میلیون دلار از اپن‌سی به سرقت رفت. کلاهبرداری فیشینگ از ارتقای سیستم در آن زمان استفاده کرد که کاربران را ملزم به انتقال لیست NFT خود می کرد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا