اخبار متاورساخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

توسعه هدست‌های نسل بعدی متا توسط کوالکام

متا اخیراً از همکاری با شرکت کوالکام برای تولید تراشه‌های مناسب برای بازار متاورس خبر داده است. این قرارداد به متا اجازه می‌دهد تا از فناوری XR Qualcomm که برای واقعیت مجازی طراحی شده است، برای طراحی و تولید سیلیکون برای قراردادن در خط بعدی برنامه VR متا، از جمله هدست‌های آینده برای خط محصولات Meta Quest، استفاده کند.

 

همکاری کوالکام و متا برای تراشه‌های نسل بعدی هدست‌های متاورس

در حالی که شرکت متا تا کنون بیشتر بر بخش نرم‌افزاری تمرکز کرده است، در تلاش است تا تراشه‌های کارآمدتر و قدرتمندتر را به محصولات خود بیاورد. این شرکت اکنون با کوالکام، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید تراشه‌های موبایل در جهان، شراکتی را امضا کرده است تا به آن کمک کند سیلیکونی تولید کند که برای انجام وظایف متاورس طراحی شده است.

 

تراشه‌های سفارشی از فناوری XR کوالکام استفاده می‌کنند که شامل واقعیت مجازی و توابع واقعیت توسعه یافته است. کریستیانو آمون، مدیرعامل کوالکام، درباره اهمیت این همکاری گفت:

با ایجاد رهبری مشترک ما در XR، این توافق به شرکت‌های ما اجازه می‌دهد تا بهترین دستگاه‌ها و تجربیات خود را ارائه دهند تا نحوه کار، بازی، یادگیری، ایجاد و اتصال را در یک متاورس کاملاً تحقق یافته تغییر دهند.

 

این توافق چند ساله بدون اعداد رد و بدل شده فاش شد و در یک بیانیه مطبوعاتی بیان شد که تیم‌های مهندسی هر شرکت همکاری را برای دستیابی به اهداف مشترک تعمیق خواهند داد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا