انهدام مزرعه غیرقانونی کریپتو در لیبی

طبق گزارش‌های محلی، حدود ۵۰ شهروند چینی توسط مقامات لیبی در پی ادعای اداره یک مرکز استخراج ارز دیجیتال در شهر Zliten دستگیر شده‌اند. استخراج ارزهای دیجیتال در لیبی کاملاً توسط قانون ممنوع است. مقامات مجری قانون لیبی فاش کرده اند که عملیات استخراج، واقع در یک کارخانه آهن رها شده، به طور مؤثر برچیده شده است.

 

عملیات استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال در لیبی منهدم شد و ۵۰ شهروند چینی دستگیر شدند

نیو عرب در ۲۳ ژوئن ۲۰۲۳ گزارشی را منتشر کرد که در آن اعلامیه دادستانی کل لیبی مبنی بر دستگیری ۵۰ شهروند چینی که در فعالیت‌های استخراج کریپتو در Zliten شرکت داشتند، فاش شد. صدیق السور، دادستان کل (AG)، شواهد بصری، از جمله عکس‌ها و فیلم‌ها را به اشتراک گذاشت که مزرعه ماینینگ واقع در بخش شرقی استان طرابلس را به نمایش گذاشت. علاوه بر این، قبل از بازداشت ۵۰ چینی و ده نفر مرتبط با این عملیات دو روز قبل دستگیر شده بودند.

 

همانطور که توسط middleeasteye.net گزارش شده است، دفتر دادستان کل لیبی نسبت به این عملیات ابراز نگرانی کرده و اعلام کرده است که این عملیات نقض قانون است و بر استفاده از دستگاه‌های پرانرژی که از مقدار زیادی مواد برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند تاکید کرده است.

 

علاوه بر این، گزارش اشاره می‌کند که مقامات لیبی به طور فعال به دنبال کارشناسان هستند تا میزان تأثیر آن بر منافع عمومی را ارزیابی کنند. در حالی که هر دو حساب دستگیری ۵۰ نفر را تایید می‌کنند، اطلاعات خاصی در مورد تعداد ماشین‌های برچیده شده فاش نشده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا