اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

کاهش ارزش یوان چین در برابر دلار آمریکا

نرخ مبادله ارز فیات چین در برابر دلار آمریکا اخیراً برای اولین بار در طی دو سال گذشته از مرز ۷ به ۱ عبور کرد، پس از اینکه در ۱۵ سپتامبر مشابه سایر ارزهای جهانی به پایین‌ترین سطح سال ۲۰۲۲ یعنی ۷.۰۱۸۸ یوان برای هر دلار رسید. کاهش ارزش یوان ناشی از تقویت دلار آمریکا است.

 

کاهش ارزش یوان

نرخ مبادله پول چین در برابر دلار آمریکا پس از معامله در ۷.۰۱۸۸ در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۲، از هفت یوان به ازای هر دلار عبور کرد. این اولین بار در بیش از دو سال است که این اتفاق می‌افتد.

 

طبق گزارشی در اکونومیک تایمز، کاهش ارزش یوان در برابر دلار آمریکا در شرایطی است که دلار تقویت شده است. کاهش ارزش پول همچنین در بحبوحه ترس‌های فزاینده مبنی بر کاهش سرعت اقتصاد چین رخ داد. با این حال، طبق این گزارش، تلاش‌های بانک مرکزی چین برای کمک به اقتصاد از طریق کاهش نرخ بهره در ماه اوت به کاهش ۳ درصدی ارزش یوان کمک کرد.

 

کن چئونگ، استراتژیست ارشد آسیایی FX در بانک میزوهو، با اشاره به معضلی که اکنون بانک خلق چین (PBOC) با آن مواجه است، گفت:

PBOC موضع خود را برای دفاع از نرخ مبادله RMB از شکستن بالاتر از سطح ۷ در مدت کوتاهی نشان داده است و کاهش نرخ با چنین هدفی در تضاد خواهد بود.

 

Cheung همچنین در گزارش دیگری نقل می‌کند که او اکنون معتقد است که PBOC دیگر علاقه‌ای به جلوگیری از شکستن ارز از ۷ یوان برای هر دلار ندارد، بلکه تلاش خواهد کرد تا سرعت کاهش ارزش یوان را به تاخیر بیاندازد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا