اخبار جهاناخبار ارز دیجیتال

کاهش ارزش پوند انگلیس در برابر دلار آمریکا

قدیمی‌ترین ارز فیات جهان، پوند استرلینگ انگلیس، کمی بعد از ساعت ۱ بامداد (ET) بامداد دوشنبه به پایین‌ترین حد خود در برابر دلار آمریکا رسید. در آن زمان، پوند به ۱.۰۳۲۷ دلار آمریکا در هر واحد رسید، اما تا ساعت ۱۱ صبح دوشنبه در برابر دلار آمریکا به ۱.۰۷۷۵ بازگشت.

 

پوند در برابر دلار به ۱.۰۳۲۷ دلار کاهش یافت اما توانست به ۱.۰۸۲۶ دلار بازگردد

روز دوشنبه، ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۲، پوند استرلینگ انگلیس در برابر دلار آمریکا به پایین‌ترین سطح تاریخ خود رسید. پوند به دنبال کاهش ارزش یورو در برابر دلار در روز جمعه به کمترین میزان در ۲۰ سال گذشته است. در همین زمان جمعه گذشته، شاخص ارزش دلار آمریکا (DXY) به بالاترین حد خود در ۲۰ سال گذشته رسید و در زمان نگارش این مقاله، DXY در ۱۱۴.۵۴۸ حرکت می‌کند.

 

در حالی که بازارهای آسیایی در نوسان کامل بودند، پوند استرلینگ با ارزش ۱.۰۳۲۷ به ازای دلار آمریکا و با کاهش ۴.۸۵ درصدی ارزش پول بریتانیا را شاهد بود. پس از بازگشت، پوند امروز با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۱.۰۷ دلار در هر واحد رسید و در همین حال تعداد زیادی از ارزهای فیات در برابر دلار کاهش یافته اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا