خروج بیش از ۵۰ درصد بیت کوین صرافی‌ها از آمریکا

ایالات متحده در حال از دست دادن سهم خود در بازار کریپتوها است زیرا عدم قطعیت نظارتی شرکت‌ها و دارایی‌ها را به خارج از کشور سوق می‌دهد. به دلیل قوانین نامشخص در ایالات متحده، بیش از نیمی از بیت کوین (BTC) که شرکت‌های کریپتویی برای مشتریان خود نگهداری می‌کنند به صرافی‌های خارج از کشور و بین‌المللی منتقل شده است. بر اساس یک گزارش تحقیقاتی CryptoQuant که با CryptoPotato به اشتراک گذاشته شده است، ذخایر بیت کوین در صرافی‌های کریپتویی مستقر در ایالات متحده به سطح سال ۲۰۱۷ کاهش یافته است، زیرا به پلتفرم‌های غیر آمریکایی می‌رود.

 

صرافی‌های فراساحلی پلتفرم‌های کریپتویی ایالات متحده را از بین می‌برند

کاهش قابل توجه ذخایر بیت کوین در صرافی‌های آمریکایی ناشی از عدم وجود یک کتاب قانون واضح برای صنعت کریپتو است. رگولاتورها به یک رویکرد مبتنی بر اجرا متوسل شده‌اند و شرکت‌های رمزنگاری را به مکان‌های فراساحلی سوق داده‌اند.

 

مناطقی مانند اتحادیه اروپا و هنگ کنگ که مقررات جامعی را برای اقتصاد نوپا تدوین کرده‌اند، جریان سرمایه، استعداد و شرکت‌های دارایی دیجیتال را تجربه می‌کنند. هنگ کنگ درباره شرکت‌های کریپتویی اعلام کرده است که آنها اصل فعالیت یکسان، همان خطرات، مقررات مشابه را برای نهادهای مشابه با شرکت‌های مالی سنتی اتخاذ خواهند کرد.

 

چندین صرافی تصمیم به خروج از ایالات متحده گرفته اند و برخی دیگر به دلیل اتهامات نقض، محصولات و خدمات خاصی را متوقف کرده اند. با افزایش دلارزدایی، این کشور به تدریج سهم بازار خود را از بخش های نوظهور و موجود از دست می‌‌دهد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا