قوانین ارز دیجیتال اروپاقوانین کشورها

قوانین ارزهای دیجیتال در دانمارک

قوانین کلی در کشور دانمارک

قوانین ارزهای دیجیتال در این کشور هنوز منتشر نشده است و دستوری هم به پارلمان کشور ابلاغ نشده است. با این حال مؤسسات دولتی بیانیه‌هایی را در این راستا اعلام کرده اند. به عنوان مثال نظارت مالی کشور در سال ۲۰۱۳ مشخصاً اعلام نمود که بیت‌کوین تنها یک ارز می باشد و در سیستم پرداختی و مالی کشور جایی ندارد. بنابراین نمی‌توان به عنوان روش پرداخت در نظر گرفت.

بانک مرکزی دانمارک از جمله ارگان‌هایی می‌باشد که با ارزهای دیجیتال مخالف بوده است و به افراد در رابطه با این رمزارزها هشدار داده است. این بانک بر این باور است که این ارزهای دیجیتال در هیچ یک از بانک ها تولید نمی‌شوند و شکل فیزیکی ندارند؛ در نتیجه نمی‌توان آنها را کنترل کرد. خدمات مالی در دانمارک شامل موارد زیر می شوند و از آنجایی که ارزهای رمزنگاری شده در این دسته قرار نمی گیرند، تحت پوشش خدمات مالی هم قرار نمی‌گیرند:

قوانین کلی کریپتو در کشور دانمارک

  • صدور پول الکترونیکی
  • خدمات پرداختی
  • صرافی‌های ارزی
  • صدور وام مسکن

 

چند درصد از مردم دانمارک دارای ارز دیجیتال هستند؟

با توجه به آمار و ارقام به دست آمده می‌توان گفت که ۱.۳۹ درصد جمعیت دانمارک در زمان نگارش مقاله دارای ارز دیجیتال هستند که این درصد حدود ۸۱,۴۶۵ نفر از مردم را تشکیل می‌دهد. لازم به ذکر است که لزروماً این افراد از قوانین ارزهای دیجیتال در دانمارک پیروی نمی‌کنند.

چند درصد از مردم دانمارک دارای ارز دیجیتال هستند

 

قوانین مالیاتی در دانمارک

نهاد مالیاتی کشور نیز اظهارات و بیانیه‌هایی داشته است. در سال ۲۰۱۴ اعلام نمود که صدور فاکتور برای بیت‌کوین در قوانین ارزهای دیجیتال در دانمارک امکان پذیر نیست. همچنین در رابطه با مالیات بر ارزش افزوده نیز اذعان کرد که این ارزهای رمزنگاری شده در قوانین ارزهای دیجیتال در دانمارک از مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند. تا اینکه این نهاد در سال ۲۰۱۸ اعلامیه دیگری منتشر کرد که در آن سود و ضررهای حاصل از خرید و فروش رمزارزها را مشمول مالیات کرد.

 

صرافی ها در قوانین ارزهای دیجیتال در دانمارک

صرافی‌ها و ارائه دهندگان ارزهای دیجیتال در این کشور موظف اند تا در کلیه قوانین ارزهای دیجیتال در دانمارک، قوانین ضد پولشویی و حملات توریستی را رعایت کنند تا بتوانند به صورت قانونی در این کشور فعالیت کنند. توجه داشته باشید که این ارزهای دیجیتال در کشور قانونی نیستند، پس چنانچه در صرافی‌ها و یا مراکز غیر قانونی به خرید و فروش بپردازید و کلاهبرداری‌ای صورت گیرد، دولت هیچ گونه مسئولیتی در قبال قربانیان نخواهد داشت چراکه هشدارهای لازم را پیش تر داده است.

صرافی ها در قوانین ارزهای دیجیتال در دانمارک

مورد دیگر اینکه از آنجایی که دانمارک جزء کشورهای اتحادیه اروپا می‌باشد، در صورتی که افراد یا صرافی‌ها عملی را برای پولشویی انجام دهند، این برخلاف قوانین ارزهای دیجیتال در دانمارک بوده و منجر به زندان رفتن این افراد خواهد شد.

 

سؤالات متداول

آیا ارزهای دیجیتال در این کشور قانونی اند؟

 خیر

آیا خرید و فروش در قوانین ارزهای دیجیتال دانمارک مجاز است؟

 در حال حاضر هیچ قانونی در این رابطه اعلام نشده است.

ارزهای دیجیتال در کشور دانمارک مشمول مالیات می شوند؟

چندین سال است که نهاد مالیاتی کشور مالیات بر سود در ارزهای دیجیتال در نظر گرفته است.
۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

سه × یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا