آپدیت هفتگی DeFi مختص ۱ تا ۷ می

از ۱۸ آپریل ۲۰۲۳، کل ارزش قفل شده (TVL) در امور مالی غیرمتمرکز (defi) درست زیر آستانه ۵۰ میلیارد دلار در نوسان بوده است. امروز، TVL بالغ بر ۴۹.۳۱ میلیارد دلار است که در ۲۴ ساعت گذشته ۱ درصد افزایش داشته است.

 

در آپدیت هفتگی DeFi، حجم TVL در Defi نشانه‌هایی از بهبود را نشان می‌دهد

در حال حاضر، مجموع TVL در تمام پلتفرم‌های defi تا ۶ می ۲۰۲۳ به ۴۹.۳۱ میلیارد دلار رسیده است و Lido Finance با داشتن ۲۴.۸۲ درصد سهم ۱۲.۲۴ میلیارد دلاری در روز شنبه، پیشتاز این بسته است. در ماه گذشته، TVL لیدو ۹ درصد رشد داشته است، در حالی که در هفته گذشته ۲.۴۲ درصد افزایش متوسط داشته است. پنج نامزد برتر باقی مانده در چشم‌انداز defi امروز عبارتند از Makerdao ،Aave ،Curve Finance و Uniswap. سه مورد از این چهار مورد، رکود ماهانه را تجربه کردند که Uniswap با ثبت افزایش ۳.۴۸ درصدی در ۳۰ روز گذشته استثنا بود.

 

اتریوم با ۲۸.۶۶ میلیارد دلار که بیش از ۵۸ درصد از ارزش بازار را به خود اختصاص داده است، سهم اصلی این TVL را به خود اختصاص داده است. پس از اتریوم، رقبای دیگری مانند Tron ،BSC ،Arbitrum و Polygon قرار دارند که آمار TVL نسبتاً بالایی دارند. هر دو Tron و Arbitrum به ترتیب ۷.۷۷% و ۹.۹۸% سود ماهانه ثبت کرده اند. با این حال، BSC از نظر تلفات TVL نسبت به ماه گذشته با کاهش تقریباً ۶.۵۲ درصدی، بالاترین بازنده زنجیره است.

 

از کل مبلغ ۴۹.۳۱ میلیارد دلاری که امروز در سیستم‌های defi قفل شده است، ارزش قابل‌توجه ۱۶.۴۱۶ میلیارد دلار ETH (8,550,940 ETH) در پلت‌فرم‌های استیکینگ قفل شده است. پلتفرم‌های مسلط به اشتراک‌گذاری برای اتریوم Lido ،Coinbase ،Rocket Pool ،Frax و Stakewise هستند. Rocket Pool و Frax شاهد افزایش چشمگیر ۳۰ روزه به ترتیب ۲۹.۷۵% و ۳۹.۴۹% بوده اند. علاوه بر این، بیشترین تعداد برنامه‌های defi متعلق به اتریوم با ۷۷۱ پروتکل است.

 

در حالی که زنجیره هوشمند بایننس و Polygon از تعداد پروتکل‌های اتریوم به ترتیب ۵۹۳ و ۴۰۹ پروتکل دارند، Tron، دومین بلاکچین بزرگ، فقط ۱۸ پروتکل مرتبط دارد. با این حال، Tron دارای بالاترین پایگاه کاربر در بین پنج پلتفرم برتر Defi با ۲,۵۳۸,۸۹۶ شرکت‌کننده است. تعداد کاربران فعال اتریوم برای برنامه‌های defi تقریباً ۳۳۲,۵۴۸ است. اگرچه TVL in defi در سال ۲۰۲۳ نشانه‌هایی از بهبود را نشان داده است، اما هنوز نتوانسته از رکورد قبلی خود که ۵۳ میلیارد دلار بود، فراتر رود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا