Defi TVL همچنان بالای ۴۲ میلیارد دلار است

در ۱۸ ژوئن ۲۰۲۳، کل ارزش قفل شده (TVL) در پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (defi) محدود به کمی بالاتر از محدوده ۴۲ میلیارد دلاری قرار دارد. در حال حاضر، Lido Finance میزان ۱۲.۶۹ میلیارد دلار یا ۲۹.۷۶ درصد از کل ارزش قفل شده را در اختیار دارد. در طول ماه گذشته، ده پروتکل برتر Defi به جز Lido بین ۰.۳۱٪ تا ۱۶.۸۸٪ ضرر داشته اند.

 

Defi TVL با ۵۸% مرتبط با پروتکل‌های مبتنی بر اتریوم، ۴۲ میلیارد دلار باقی می‌ماند

ارزش کل قفل شده در defi امروز هنوز بالاتر از مرز ۴۲ میلیارد دلار است و ۲۴.۸۷ میلیارد دلار از این ارزش به پروتکل‌های defi مبتنی بر اتریوم وابسته است. این بدان معناست که TVL اتریوم در مقایسه با ۱۹۵ شبکه بلاکچین فعال ثبت شده توسط defillama.com، بیش از ۵۸ درصد تسلط دارد. از بین تمام پروتکل‌ها، پلتفرم استیکینگ لیدو با ۱۲.۶۹ میلیارد دلار بیشترین میزان را دارد و در حالی که ۹ پروتکل از ده پروتکل برتر در ماه گذشته ضرر داشتند، لیدو ۶.۷۵ درصد افزایش یافته است.

 

بزرگترین بازنده ده برتر پروتکل defi Makerdao بود که در ۳۰ روز ۱۶.۸۸ درصد سقوط کرد. یکی از افزایش‌های قابل توجه Blur بود که در طول ماه گذشته شاهد افزایش ۱۱.۴۸ درصدی در کنار Conic Finance بود که ۲۳.۰۴ درصد افزایش یافت. در حالی که اتریوم با ۵۸ درصد با ۲۴.۸۷ میلیارد دلار تسلط دارد، دومین زنجیره بزرگ از نظر اندازه TVL، ترون با ۱۲.۶۵ درصد یا در مجموع ۵.۳۷ میلیارد دلار در ۱۸ ژوئن است. پس از ترون، زنجیره هوشمند بایننس، Arbitrum و Polygon به ترتیب، از نظر زنجیره با اندازه TVL قرار دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا